WORLD STAGE - Brand Week Istanbul

Globale yön veren ve uluslararası bir katılımcı kitlesini hedefleyen tüm başlıklar World Stage’de.

21’inci yılda, hepimizin beklentisi sürdürülebilir bir dijital ekonomi, iklim krizi başta olmak üzere varoluşsal krizler karşısında global işbirliklerinin güçlendirilmesi, yeni bir insan hakları ve değerler beyannamesi ve yaratıcılığa yer açan iş yapış modelleri.  Bu beklentilerin ışığında World Stage’de birçok farklı alana odaklanacağız.

Pandemi sonrası dünyada, strateji ve uygulamada temel değişikliklerin olup olmayacağı hâlihazırda tartışılan konulardan biri. Riskten kaçınma ve korumacılığa yönelik bir eğilim beklentisi ile küreselleşmeye daha çok ihtiyaç duyulacağı tahmini, birbiriyle çelişen küresel çıkarımlar olarak World Stage’de incelenecek. Uzay ekonomisi, orta sınıfın beklentisi, data ekonomisinin geleceği ve yerelden globale taşınan girişimler gibi ekonomi başlıkları detaylı bir şekilde tartışılırken, bilim iletişimi, yeni sosyal – yeni birey, kültürel hegemonyanın geleceği, amaç odaklı-yaratıcı aktivizm, iklim krizi gibi iletişim ve kültür temelli konuları da küresel ölçekteki karşılıkları ile birlikte masaya yatıracağız.

Yaratıcı fikirlerin taşıdığı önem aynı zamanda ekosisteme kattığı değerler ile sabit. World Stage’de, teoriden pratiğe dökülüp küresel bir girişime dönüşen ve sadece finansal boyutu ile değil ulaştığı herkesi bir anlam ve amaç etrafında paydaşı hâline getiren oluşumları ve yenilikleri konuşacağız. 

Dijital dönüşümü ve teknolojik gelişmeleri merkezine alan markaların, tasarımcıların, sanatçıların ve yaratıcı dünyanın tüm figürlerinin yakın geçmişte kazanılan deneyimlerle beraber yarını oluştururken esas aldıkları modeller ve stratejiler, dünya sahnesinde yerini alacak.

Her gün farklı bir temayla öne çıkacak World Stage’de, katılımcıları ilk gün dijital ve teknoloji dünyasındaki gelişmeleri; ikinci gün ise kültür, sanat ve yaratıcılığı besleyen iş modelleri ile gençliği odak noktasına alan bir program bekliyor.    

Siz de hemen yerinizi almak ve erken kayıt fırsatlarından yararlanmak için tıklayın.

Konuşmacılar

Jimmy Wales
Detaylı İncele
Jimmy Wales

Wikipedia, Kurucu

WIKIPEDIA

Jose Miguel Sokoloff
Detaylı İncele
Jose Miguel Sokoloff

MullenLowe Group UK, CCO

Moses Professor Emeritus Craig Wright
Detaylı İncele
Moses Professor Emeritus Craig Wright

Yale Üniversitesi, Müzik Tarihçisi

Prof. Santiago Zabala
Detaylı İncele
Prof. Santiago Zabala

Filozof, Yazar ve Eleştirmen, ICREA/Pompeu Fabra University

Claudia Hammond
Detaylı İncele
Claudia Hammond

Yazar ve Ödüllü Yayıncı

Lizzie O’Shea
Detaylı İncele
Lizzie O’Shea

Digital Right Watch, Kurucu & Avukat, Yazar