Brand Week Istanbul

Özlem SönmezYalçın

LOVEMARKS: TÜRKİYE'NİN EN SEVİLEN MARKALARI ÖDÜL TÖRENİ

person1Özlem SönmezYalçın

LOVEMARKS: TÜRKİYE'NİN EN SEVİLEN MARKALARI ÖDÜL TÖRENİ

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Özlem Bulut Sönmezyalçın, 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl başladığı ACNielsen’da 1999 yılına kadar Kantitatif Araştırmalar Grup Lideri pozisyonunda çalıştı, 2000 yılında GFK İş Geliştirme Direktörlüğü görevine geçti. Bu süreçte Tüketici Panelleri tarafında özel projeler, perakendeci panelleri gibi sorumluluklar aldı.

2001’den itibaren Ipsos KMG bünyesine katılan Özlem, Kantitatif Araştırmalar Bölümünde Sağlık Araştırmaları ve ardından Endüstri ve Hizmetler alanlarında Direktör olarak çalıştı, Kilit Müşteriler ve PartneRing Programına liderlik etti. 

Ocak 2011 yılında, Ipsos ASI - Reklam Araştırmaları Genel Müdürü olarak Reklam ve Marka Araştırmaları liderliğini üstlendi. 

2015-2018 yılları arasında Yenilikçi Ürünler sorumluluğunu alan Özlem Nöropazarlama ve Sosyal Medya alanlarında yeni modellerin geliştirilmesi üzerine çalıştı.

2018 Ekim’den bu yana ise Ipsos’un Marka Sağlığı Takibi ve Sosyal Dinleme Analizleri Hizmet Birimlerinin liderliğini yürütüyor.

Akademik alana da destek veren Özlem, Üsküdar Üniversitesi Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Yüksek Lisans Programı dahilinde, nöropazarlama dersleri verdi.

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle