Tom Fishburne ile Pazarlamada Mizah ve Tasarım Atölyesi 2024

Eğitim Hakkında

Brand Week Istanbul kapsamında, 1 kere hayata geçecek olan bu uygulamalı atölyede karikatürist ve pazarlama Mizahı Ustası Tom Fishburne ile görsel hikaye anlatımı sayesinde fikirlere hayat veriyoruz. 

Pazarlama fikirlerimiz ancak gerçekten uygulayabildiğimiz kadar güçlüdür. “Agile” bir ortamda, fikirlerimizi hızla yinelememiz ve başkalarıyla paylaşmamız gerekir. Ancak bunun önünde duran kültürel engeller var.  Kuruluşlar genellikle yaratıcı düşünceye engel olabilen, uzun ve yorucu kurum-içi sunumlarla “PowerPoint ile Ölüm”e neden olurlar. 

Bu uygulamalı atölye çalışmasında, Marketoonist Tom Fishburne, fikirleri hayata geçirmeye yardımcı olmak için çizmenin, karalamanın ve görsel hikaye anlatmanın tekniklerini öğretecek.

Bir prototip oluşturmak için 3 boyutlu yazıcıya ihtiyacınız yok. Büyük ve karmaşık bir organizasyonda fikirleri hayata geçirmenin bir yolu olarak çizme, karalama ve görsel hikaye anlatımının basit ama etkili prototipleme tekniklerini uygulayacağız.

Atölyede, çalışma arkadaşlarımızın fikirleri üzerine bunları inşa edeceğimizin ve geliştireceğimizin pratiğini yapacağız, Faber-Castell sponsorluğunda gerçekleşecek bu özel deneyimde yerinizi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yaratıcı endüstrilerin tüm paydaşlarının dahil olabileceği Tom Fishburne ile karikatür atölyesine kimler katılmalı: 

  • Karikatür, mizah ve pazarlama üçgeninde yeni anlatılar öğrenmek isteyenler 
  • Yaratıcı endüstrilerin geleceğine insan faktörünün gücünü öğrenmek isteyenler
  • “Daima Beta” kültürünü öğrenip, uygulamak isteyenler. 
  • İletişimde görsel hikâye anlatımının etkisini keşfetmek isteyenler