KUANTUM PAZARLAMA

Pazarlama dünyasında geçtiğimiz yıllarda büyük değişikliklere tanık olduk. Dijital dönüşüm, büyük veri analitiği ve mobil cihazlar ile sosyal medya tarafından yönlendirilen karar alma süreçleri ve tüketici davranışındaki değişiklikler. Bir nevi, bunlar alışılagelmiş iş modellerini temelden sarstı ve geleneksel stratejilerin rafa kaldırılmasına sebebiyet verdi.

Brand Week İstanbul 2021 konuşmacılarından MasterCard CMO’su ve dünyaca ünlü pazarlamacı Raja Rajamannar’a göre, pazarlama evreninde finansal sonuçlara ve pazarlama performansına odaklı bir yaklaşım baskın, bu sonuçların arkasındaki “neden” ise kimi zaman göz ardı ediliyor. Dijital inovasyon çağında Raja açısından, pazarlama şimdiye kadarki en heyecan verici dönüm noktasında; Pazarlamanın Beşinci Paradigması. Yapay zekâ, artırılmış gerçeklik, 5G, akıllı hoparlörler ve akıllı giyilebilir cihazlar ve blockchaing gibi inovatif teknolojiler her geçen gün tüketicilerin hayatlarını değiştirmeye ve potansiyel olarak pazarlamanın etkisini tamamen yeni seviyelere taşımaya başladı. Raja Rajamannar, pazarlamanın bu yeni yüzüne “Kuantum Pazarlama” ismini veriyor.

Raja’nın bakış açısında göre Kuantum Pazarlama; pazarlamaya dair bilinenleri topyekün bir kenara koymanın aksine, ona dair tüm tecrübe ve bilgimizi bir araya getirerek, günün hızla değişen parametreleriyle pazarlamayı yeniden tanımlamak, yeniden tasavvur etmek ve yaratıcı stratejilerle pazarlamayı karar alma motivasyonlarını yönlendiren etkili bir güç haline getirebilmek.

Brand Week Istanbul 2021’de; yarının hızla değişen dünyasında hem pazarlamanın geleceğini hem de yeni bir yöneticilik anlayışı ile ait olunan bağlam ve koşulları aşarak yenilikçi stratejiler tasarlamayı ve Raja Rajamannar’ın Kuantum Pazarlama adını verdiği yöntemi tüm detayları ile konuşuyor olacağız.

Siz de pazarlamanın yarınına dair öngörülerden haberder olmak istiyorsanız, hemen yerinizi alın ve erken kayıt fırsatlarından yararlanmak için tıklayın.