Brand Week Istanbul

Özlem Süer

Anlamlı Marka Yolculuğu: Payımıza Düşen Su

person1Özlem Süer

Anlamlı Marka Yolculuğu: Payımıza Düşen Su

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Tasarımları dünya moda otoritelerince Avant-Garde, Neo-Romantik, Deneysel, Kavramsal ve disiplinler arası olarak tanımlanan Özlem Süer, 30 yıllık moda ve tasarım serüveninde, her sezon farklı öykülerden esinlenerek yarattığı eşsiz koleksiyonların yanı sıra farklı disiplinleri kavramsal bakış açısı ile sentezlediği sanat enstalasyonları ile de dünya genelinde solo veya karma performanslar gerçekleştirmektedir.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü’nde lisans eğitimi görmüş, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünde Yüksek Lisans ve Doktora programlarını tamamlamıştır. Aynı bölümden yardımcı doçent olarak ayrılarak kendi markasını kurmuştur. Şu an Öğretim Görevlisi olarak ‘Giysi Tasarımı’ Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora aşamalarında eğitim vermektedir.

Özlem Süer, 1997 yılından bu yana iki yıl sonrasının renk ve trendlerinin belirlendiği Dünya Renk ve Konsept Birliği INTERCOLOR’da Türkiye’yi Ümit Ünal ile temsil etmektedir. Yılda iki kez yapılan toplantılarda ortaya çıkan bilgileri ilgili sektörlere ve yurtiçi - yurtdışı üniversitelerde akademik seminer ve workshop çalışmalarıyla aktarmaktadırlar.

Düsseldorf, Tokyo, Londra, Milano, Moskova, Paris, New York ve Berlin gibi dünyanın moda merkezlerinde yaptığı performans ve gösterileriyle modanın endüstriyel kimliğinin dışında, sanata yakın duruşuyla, dünyada da tanınan ve anılan bir tasarım markası olmuştur. Tasarımlarında deneysel ve yeni olanı arayan, bunu yaparken tasarımlarını kavramlarla ilişkilendiren Özlem Süer, materyal ve rengin ön plana çıktığı koleksiyonlarıyla her sezon çok geniş bir coğrafyada moda merkezlerinden tanıtım ve satışını gerçekleştirmektedir.

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle