Brand Week Istanbul

Özlem Bulut

person1Özlem Bulut

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Özlem Bulut 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl başladığı ACNielsen’da 1999 yılına kadar Kantitatif Araştırmalar Grup Lideri pozisyonunda çalıştı, 2000 yılında GFK İş Geliştirme Direktörlüğü görevine geçti. Bu süreçte Tüketici Panelleri tarafında özel projeler, perakendeci panelleri gibi sorumluluklar aldı.

2001’den itibaren Ipsos KMG bünyesine katılan Özlem, Kantitatif Araştırmalar Bölümünde Sağlık Araştırmaları ve ardından Endüstri ve Hizmetler alanlarında Direktör olarak çalıştı, Kilit Müşteriler ve PartneRing Programına liderlik etti.

Ocak 2011 yılında, Ipsos ASI – Reklam Araştırmaları Genel Müdürü olarak Reklam ve Marka Araştırmaları liderliğini üstlendi.

2015’te Yenilikçi Ürünler sorumluluğunu aldı ve Nöropazarlama ve Sosyal Medya alanlarında yeni modellerin geliştirilmesi üzerine çalıştı.

2018 -2021 yılları arasında Ipsos’un Marka Sağlığı Takibi bölümünün de liderliğini alan Özlem, Nöropazarlama, Sosyal Dinleme ve Veri Bilim Hizmet Birimlerinin liderliğine devam ediyor.

Akademik alana da destek veren Özlem, 2015 yılında Üsküdar Üniversitesi Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı, 2016 -2019 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Yüksek Lisans Programı dahilinde, öğretim görevlisi olarak çalıştı.

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle