Brand Week Istanbul

Zeynep Dipçin Akdoğan

Marka Amacı Denince Akla

person1Zeynep Dipçin Akdoğan

Marka Amacı Denince Akla

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

1995 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olan Zeynep Dipçin Akdoğan, profesyonel kariyerine Colgate’te Marka Müdürü olarak başladı. 1997’de Johnson & Johnson’da çalışmaya başlayan Akdoğan, farklı kategorilerde Marka Müdürlüğü yapmasının ardından 2001 yılında Grup Marka Müdürü görevine getirildi.

2006 yılından itibaren Eti Gıda bünyesine katılan Akdoğan, Eti’de sırasıyla Bisküvi, Kraker ve Kahvaltılık kategorilerinde Pazarlama Müdürlüğü görevlerini üstlendi. 2012 yılında Kategori Geliştirme ve Yurtdışı Pazarlama Grup Müdürü olan Zeynep Dipçin Akdoğan, bu tarihten itibaren Eti markalarının uluslararası pazarlarda pazarlama yönetimini üstlenirken, yurtiçinde yeni kategorilerin geliştirilmesine yönelik projelerde yer aldı.

Eti’nin dijital pazarlama strateji ve süreçlerinin geliştirilmesine de 2012 yılından beri öncülük eden Zeynep Dipçin Akdoğan, 2016 yılında Pazarlama Grup Başkanlığı ve İcra Kurulu üyeliği görevine getirildi. Eti’nin marka stratejilerine liderlik eden Akdoğan’ın önceliği, pazarlamanın dijitalleşme süreci ve topluma, çevreye “gerçek fayda yaratan ve anlam katan” markaları büyütmek.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle