Konuşmacı

Timur Topalgökçeli

Enerji Ekonomisti ve Derin Teknoloji Girişimcisi

Enerji Ekonomisti ve Derin Teknoloji Girişimcisi || Energy Economist & Deep Tech Entrepreneur

Timur Topalgökçeli

Enerji Ekonomisti ve Derin Teknoloji Girişimcisi

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Timur Topalgökçeli, iklim değişikliği ve sağlık hizmetlerinde yıkıcı teknolojilere odaklanan bir enerji ekonomist ve derin teknoloji girişimcisi ve Abundance Gate'in kurucu ortağıdır.

Daha önce, 6.000 yenilikçiden oluşan bir topluluk oluşturan ve 300'den fazla teknolojinin ticarileştirilmesine yardımcı olan, gelişmekte olan bir derin teknoloji öncüsü olan Hello Tomorrow Türkiye'nin kurucusu ve CEO'suydu.

Ayrıca IEA'nın Paris'teki Baş Ekonomist Ofisinde, arz yönlü modelleme üzerinde çalışmış ve amiral gemisi World Energy Outlook da dahil olmak üzere 12 yayının ortak yazarlığını yapmıştır.

Kinetik enerji depolamada (nadir toprak elementleri kullanmadan enerji depolama sağlayan) küresel bir öncü olan Teraloop Oy'un yönetim kurulunun özel danışmanıdır. Bununla birlikte, havacılık ve uzay uygulamaları için hidrojen yakıt hücresi gücü geliştiren küresel bir öncü olan Hydroplane Ltd.'nin Kıdemli Danışmanıdır.

2019 yılında, 21. yüzyılı şekillendirecek 100'den fazla ülkeden seçilen 20 yükselen küresel liderin yanı sıra Atlantik Konseyi Milenyum Üyesi seçilmiştir.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle