Brand Week Istanbul

Seval Öz

Teknoloji Uzmanı, Yönetim Kurulu Danışma Üyesi

person1Seval Öz

Teknoloji Uzmanı, Yönetim Kurulu Danışma Üyesi || Technology Specialist, Board Advisory Member

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

Seval bir kez daha, otonom araçlarda duyusal algı için kamera / radar görüntü kaynaşmasına odaklanan Silikon Vadisi'nde (Aurima.ai) yeni finanse edilen gizli bir yeni şirketin CEO'su olarak sınırları zorluyor. Bu şirket, Mountain View, California’da Google Alphabet’in yeni duyurduğu Yapay Zeka odaklı fonu Gradient Ventures tarafından kısmen finanse edilmektedir.

Son zamanlarda, merkezi Silikon Vadisi'nde bulunan dünya otomotiv devi Continental AG'nin Akıllı Ulaşım Sisteminin yeni biriminin CEO'su olan Seval, tüm şirket için bir açık yığın bulut arka uçlu bilgi işlem mimarisi geliştirmek üzere SW mühendislik ekibini büyüttü. Bu girişim, Continental'in mobilite hizmetleri ve dijitalleşme dönüşümünden sorumluydu.

Seval, daha önce GoogleX’in kendi kendini süren aracının ticari lansmanı için küresel iş geliştirme ve ortaklıklar Kıdemli Direktörüydü. Bu devrimci teknolojinin geniş kapsamlı sonuçları, bir toplum olarak harekete geçme biçimimizi değiştirmeyi umuyor. Ekibindeki Baş Troublemaker(sorun yaratan tip) olarak bilinen Seval, San Francisco'da yapılan Teknolojide Kadınlar Cesaret Ödüllerinde ödül aldı.


Daha önce, İnternet arama motoru Cuil için Kıdemli Ortak ve Finans ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Cuil'deyken, Seval, iş ortaklıkları, stratejik finansman ve şirket için iç finansal planlamadan sorumluydu. Cuil'den önce, tüm öz sermaye ve borç finansmanı koşullarından sorumlu olan Urban Media Communications'da Finans Başkan Yardımcılığı yaptı.


Seval, uluslararası borç ve sermaye fonu için iş geliştirme ve fon yönetimi konularında görev aldığı GEM Danışmanlarının New York merkezli küresel yatırım fonunun başındaydı. Daha önce, Seval Wall Street'te Hisse Senedi Başkan Yardımcısı olarak çalıştı ve New York'ta bulunan Salomon Inc ve Merrill Lynch Global için Yükselen Piyasalar Hisse Senedi Masası'nı yönetti.


Kendisi, liseler için ulusal bir sağlık eğitimi programı olan HealthCorps®'un ve New York merkezli bir küresel yüksek etkili girişimcilik kuruluşu olan Endeavor.Org'un Danışma Kurulundadır. Aynı zamanda New York Halk Kütüphanesi'nin bir yönetim kurulu üyesidir ve New York Türk Amerikan Derneği Yönetim Kurulu'nda görev yapmaktadır. Kadınların teknolojideki liderliği hakkında sık sık sunumlar yapmaktadır ve sponsorluğunu Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı Global Kadınlar APEC inisiyatifinde Google’ı temsil etmiştir. 


Seval, İşletme Master'ını Yüksek Dereceyle Wharton Business School'da yapmıştır ve lisans öğrenimini Wellesley / MIT'de tamamlamıştır. 


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle