Brand Week Istanbul

Refika Birgül

@refikaninmutfagi

person1Refika Birgül

@refikaninmutfagi

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

2 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

İstanbul Amerikan Robert Koleji’nden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünü bitirdi. Lisans eğitiminden sonra da London Business School’da liderlik eğitimi aldı. Çeşitli iş ve yöneticilik deneyimlerinin ardından içinden gelen sese kulak verip, Refika’nın Mutfağı’nı kurdu.

 

Refika yaklaşık 4 yıl önce, herkesin mutfakla ilgili gereksinim duyduğu bilgilere kolay, hızlı ve ücretsiz bir şekilde ulaşabilmesi amacıyla şu an 1,75 milyonu aşkın takipçisi olan “Refika’nın Yemek Okulu” YouTube kanalını kurdu. Ardından 2020 yılında da tüm dünyaya mutfakla ilgili ve ayrıca memleketimizin yemek kültürüyle ilgili bilgileri, teknikleri paylaşmak üzere İngilizce içeriklerin üretildiği “Refika’s Kitchen” YouTube kanalını kurdu.

 

2010 yılından bu yana yemek kitabı ve gazete yazarı, televizyon programcısı olarak, 5 yemek kitabını, 3 farklı TV programını da hayata geçirdi.2013’te Türkiye’nin, bu toprakların kıymetli el sanatlarını ve zanaatkarlarını korumayı amaç edinen “Refika'dan” markasını kurdu. Hem Türkçe hem İngilizce YouTube kanalının prodüksiyonunu yapan, hem de çeşitli markalara yemek odaklı video ve fotoğraflar üreten “Börek Prodüksiyon” yapım şirketinin de kurucu ortağıdır.

 

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle