Brand Week Istanbul

Prof. Madhavi Venkatesan

Northeastern University Ekonomi Profesörü

person1Prof. Madhavi Venkatesan

Northeastern University Ekonomi Profesörü || Northeastern University, Sustainable Economics Prof.

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

* Madhavi, ekonomi alanında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. Nisan 2021’den itibaren Sustainability and Climate Change (Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği) isimli akademik derginin yayın yönetmenliğini yapmaktadır.


* 2016 yılında, amacını “Dünya’ya ve ona ait ekosistemlere insan kaynaklı etkiyi azaltmak için Sürdürebilirlik Kültürü’nü yaygınlaştırmak” olarak belirlediği, Sustainable Practices (Sürdürülebilir Uygulamalar) isimli bir sivil toplum organizasyonu kurdu.


* 2019 yılında, kent çapında Plastik Şişe Yasağı ve Tek Kullanımlık Su Şişesi Yasağı kampanyalarını başlattı. Her iki kampanya da Barnstable şehrinde kabul gördü ve başarı sağladı.


* Sürdürülebilir tüketimin tüketiciden kurumlara ve kamu politikalarına kadar hangi somut adımlarla uygulanabileceği konusunda vaka çalışmalarına imza attı. 


* Madhavi, akademik çalışmalarında sürdürülebilirliğin ekonomi bölümünde ders müfredatına girmesini hedeflemektedir. Mevcut ekonomi anlayışın içerisine etiğin de dâhil edilebilmesi için eğitimin ve diğer paydaş öğelerin teşvik edilmesinde aktif bir rol üstlenmiştir.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle