Brand Week Istanbul

Prof. Dr Sibel Hakverdi

21. Yüzyılda Kadim Bir Kent: Hatay

person1Prof. Dr Sibel Hakverdi

21. Yüzyılda Kadim Bir Kent: Hatay

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Çukurova üniversitesi tıp fakültesi 1989 mezunudur. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1997 yılında patoloji uzmanlığını tamamlamıştır.

1997 ve 2004 yılları arasında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde patoloji uzmanı olarak görev yapmış, 2004 ten sonra Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi

Kurucu öğretim üyeleri arasında yer alarak Patoloji Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Aynı anabilim dalında 2012 yılında docentlik ve 2018 yılında profosörlük ünvanını almıştır.

Tıbbi Aromatik bitkiler ve bitkisel ürünler özel ilgi alanıdır.

2018 yılında Bezmialem Üniversitesi Fitoterapi Eğitim ve Araştırma Merkezinde Fitoterapi, Aromaterapi eğitimi almış, Fitoterapi ve Aromaterapi ile ilgili çeşitli çalışmaların içinde yer almıştır.

Bilimsel bakış açısıyla çok sayıda sosyal sorumluluk projelerinin yürütülmesine öncülük etmiştir.

Mesleki Bilimsel Kuruluşlara Üyelikleri yanısıra sosyal içerikli derneklere (Hatay Defne Kent Konseyi Kadın Meclisi yönetim kurulu, Hatay Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİD) üyelikleri mevcuttur.

Bebegar Doğal Sabun ve Tıbbi Aromatik Bitki ve Yağlar Danışmanlık Ltd. Şti. ortaklığı mevcuttur.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel makaleleri, kendi alanında çeşitli ödülleri   bulunmaktadır.

Evli ve üç çocuk annesi olan Prof. Dr. Sibel Hakverdi halen Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalında akademisyen olarak görev yapmakta, Tıp Fakültesi öğrencilerine kendi branşında ve aynı zamanda Fitoterapi, Aromaterapi alanında dersler vermektedir.

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle