konusmaci

Prof. Dr. Oğuz Babüroğlu

Prof. Dr. Oğuz Babüroğlu

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Sussex Üniversitesinde Lisans derecesini tamamlamanın ardından Doktorasını Pennsylvania Üniversitesi The Wharton School Sosyal Sistem Bilimleri Programında almıştır.Dünyanın farklı ülkelerinde yedi değişik üniversitede ve bir araştırma enstitüsünde görev yaptı.Halen, Sabancı Üniversitesi’nde 1998 tarihinden beri İcraat Geliştirme, İcraat Paylaşımı ve Türkiye’de Yönetim Ortamı derslerini vererek öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca, Sabancı Üniversitesi ‘Arama Kürsüsü’ Başkanıdır.

Babüroğlu, bugüne kadar 100’den fazla uzun dönemli danışmanlık projesini ve 1200’den fazla katılımlı yöntem uygulamasını gerçekleştirmiştir.

Merrelyn Emery ile 2000’de “Educational Futures” kitabını yayınlamıştır. Action Research Journal, International Journal of Action Research, Journal of Systems and Behavioral Science and Journal of Vocational Education editorial yayın kurullarında görev yapmaktadır.

AACSB (American Accreditation Committee of School of Business)’s EXXON Ödülünü, the Society for General Systems Research en iyi makale ödülünü 1986’da, Goodland (İngiltere) Halka hitabet ödülünü 1974’te kazanmıştır.

 

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler