Konuşmacı

Prof. Dr. Ece Ceylan Baba

Yeditepe Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Dekanı

Yeditepe Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Dekanı || Yeditepe University, Dean of Faculty of Architecture

Prof. Dr. Ece Ceylan Baba

Yeditepe Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Dekanı

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık bölümünde Yüksek Lisans eğitimini bitirerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Doktora eğitimini tamamlamıştır. 2016 yılında Doçent olan Baba, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Akademik alanda yüksek yapılaşma, küreselleşme, metropol, kentsel dönüşüm, kullanıcı katılımı, çevre ve kentli psikolojisi, konut tipolojileri ve loft kavramı konularını uzmanlık alanı olarak belirlemiş olup, bu konular bağlamında araştırma ve yayınlarını sürdürmektedir.

Yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır; “Tasarım Demokrasisi ve İstanbul” isimli kitabı Eylül-2012’de, “Loft: Modernizmden Postmodernize Geçiş Sürecinde Loft Mimarisi ve İstanbul’daki Yansımaları” adlı kitabı ise Mayıs-2015’te yayınlanmıştır.

Akademik çalışmaların yanı sıra, 2010-2016 yılları arasında SeranitGrup’ta Başkan Yardımcısı pozisyonunda yöneticilik deneyimi bulunan Ece Ceylan Baba, Baba Mimarlık’ın kurucu ortağı olarak profesyonel meslek hayatına devam etmektedir. Ayrıca İMSAD ve TUSCA’da Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri bulunmaktadır.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle