konusmaci

Pınar Toprak

Pınar Toprak

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Pınar Toprak, Emmy’ye aday gösterilmiş bir besteci, şef ve müzisyendir. Süper kahraman filmlerinden gişe rekorları kıran komedilere, TV dizilerinden dramalara kadar birçok farklı alanda ikonik & tematik müzikler yaratma konusunda dünyaca tanınan bir yeteneğe sahiptir. Captain Marvel ve Fortnite için yaptığı eserlerle Pinar, hem bir filme hem de video oyununa imza atan ilk kadın bestecidir.

Pınar Toprak ayrıca bakış açısını ve vizyonunu diğer farklı müzik projelerine de yansıtarak bugüne kadar; Perşembe Gecesi Futbolu (NFL ve Amazon Stüdyoları) için, Disney tema parkları için müzikler bestelemiş ve aynı zamanda yapımcılığını üstlenmiştir. Epcot, Christina Aguilera'nın Las Vegas'taki 2019 Xperience canlı gösterisi için müzik bestelemiş ve 2022 Oscar töreninde Billie Eilish'in “No Time To Die” performansını yönetmiştir.

ASCAP Shirley Walker Ödülü ve En İyi Orijinal Müzik dalında üç Uluslararası Film Müziği Eleştirmenleri Birliği Ödülü sahibi olan Pınar'ın dinamik tarzı, birçok farklı tür arasında övgüye layık görüldü ve ona En İyi Orijinal Müzik dalında Emmy adaylığı ve Akademi Ödülleri kısa listesinde bir yer kazandırdı.

Pınar Toprak’ın müziğiyle bir hikâyeyi aydınlatmadaki yeteneği birçok filmde kendini göstermekte. Bunlar arasında; başrollerini Sandra Bullock ve Channing Tatum'un oynadığı, Adam Nee ve Aaron Nee tarafından yönetilen The Lost City, Geoff Johns ve Greg Berlanti’ye ait Stargirl on the CW, David S. Goyer ve Damien Kindler’in Syfy's Krypton’u, ve yakında çıkacak olan Shotgun Wedding (Jennifer Lopez, Jason Moore'un yönettiği) ve Slumberland (Jason Momoa'nın oynadığı, Francis Lawrence tarafından yönetilen) sayılabilir.

İstanbul'da doğup büyüyen Pınar Toprak, klasik müzik eğitimine beş yaşında başladı. Konservatuarda kompozisyon ve çeşitli enstrümanlar okuduktan sonra 16 yaşında caz okumak için Chicago'ya taşındı. 17 yaşında Boston'a gitti ve Berklee College of Music'ten iki yıl sonra mezun oldu. 22 yaşında CSUN'da kompozisyon alanında yüksek lisans yapmak için Los Angeles'a taşındı.

 

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler