surdurulebilirlik-akademisi

Oben Akyol

CircularMind, Kurucu & TEMA Vakfı Eski Genel Müdürü

CircularMind, Kurucu & TEMA Vakfı Eski Genel Müdürü

Oben Akyol

CircularMind, Kurucu & TEMA Vakfı Eski Genel Müdürü

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Oben Akyol, ekonomi, gıda ve tarım, sürdürülebilirlik ve sosyal girişimcilik alanlarında bir geçmişe sahip bir profesyoneldir. ODTÜ/METU'da ekonomi eğitimini tamamladıktan sonra borsa ve danışmanlık sektöründe çalışmıştır. Daha sonra gıda ve tarım konularına ilgi duymaya başlamış ve bu ilgi onu Fransa'ya götürmüş, burada gıda ve tarım ekonomisi üzerine tezini tamamlayarak araştırma asistanı olarak görev yapmıştır.

Oben, dünyanın en büyük gıda şirketi olan Nestlé'de, yönetim kurulu üyelerinden biri olarak satış başkanı ve şekerleme işinin genel müdürü dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda yirmi yıldan fazla bir süredir çalışmıştır. Nestlé'deki işinin yanı sıra, Türkiye'nin önde gelen çevre STK'larından TEMA Vakfı'nın CEO'su olarak görev yapmış ve ülkede sürdürülebilir kalkınma ve çevre koruma çalışmalarına destek olmuştur. Birçok STK ve sosyal inovasyon merkezinin aktif üyesidir.

Bugün Oben, iş dünyası, gıda/tarım, kategori geliştirme, sivil toplum, döngüsel ekonomi, sıfır atık, sosyal girişimcilik ve sürdürülebilirlik konularındaki bilgi ve deneyimini bir araya getirerek özel projeler yoluyla danışmanlık hizmeti sunan Circular Mind adlı bir platform altında sunmaktadır. Circular Mind, işletmelere şirket stratejisi üzerine danışmanlık yapmaktan etki odaklı bir zihniyetle şirket kültürünü etkilemeye kadar, "Paylaşılan Değer Yaratma" hareketine uyum sağlamalarına yardımcı olur.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle