Brand Week Istanbul

Museum Of Care

Önemsemenin Markasız Geleceği: 21. Yüzyılda Karnavallar

person1Museum Of Care

Önemsemenin Markasız Geleceği: 21. Yüzyılda Karnavallar

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

The Museum of Care, müze karşıtı bir anlayıştır. Ne duvarları ve pencereleri ne de gardiyanları ve kapıları vardır. Kalıcı bir koleksiyonu, bir girişi, bir çıkışı yoktur. The Museum of Care; bir tavır, bir olanak, endüstri odaklı toplumun beyhudelik ve asli olmayan zırvalar* salgınına karşı bir kuvvet ilacıdır. Önemsemenin ve dayanışmanın geleceğine yönelik, “markalanmamış” deneyimler yaratmayı hedefler. 

The Museum of Care, kültürü ve sanatı daha iyi bir dünya yaratmaya yönelik bilinçli siyasi projeler olarak gören yaratıcı redçilerin arasındaki bağdır. The Museum of Care tüm insanların anıtlar ve sanat eserleri kadar önemsenmeyi, ilgiyi ve bakımı hakettiğine inanır.

*Zırva kavramı anarşist antropolog David Graeber’in “Zırva İşler” kitabına bir atıftır. Bu yapıtta Graeber, bugünün dünyasında fazlasıyla ön planda olan ancak yok olması durumunda insanlığın ya da ekonominin herhangi bir kaybının olmayacağı meslek ve sektör dallarını inceler. Geçtiğimiz yıl bir trafik kazasında yaşamını yitiren Graeber, Museum of Care’in kurucuları arasındadır. 

Steven Bachelor bir etnograf, amatör tavuk yetiştiricisi ve the Museum of Care’in ABD merkezli hademelerinden biridir. Steven, temizlik işine ilk gençlik yıllarında Güney Kaliforniya'da Dead Kennedys, Circle Jerks ve Black Flag'e ev sahipliği yapan bir punk rock kulübü olan Mr. Bufu's'da yerleri süpürerek başlamıştır. Genç yetişkinlik döneminde, Nevada'nın Black Rock Çölü'nde zamanla Burning Man’e dönüşen yıllık çılgın partilerden sonra temizliği üstlenen hayalet bir gizli temizlik ekibini organize etti. Yirmili yaşlarında, güney Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu sahili arasında çeşitli temizlik işleriyle uğraştı. Occupy Wall Street sırasında, akşamlarını Zuccotti Park'ta yerler ovarak geçirdi. Son on beş yıldır, Massachusetts'in merkezinde bulunan The Happy Ending Salon and Squat'ta müdavimler için yemek pişiriyor ve temizlik yapıyor.

Nika Dubrovsky, sanatçı -bugünlerde ne anlama geliyorsa-, yazar, ve aktivisttir. Çocuklar için yetişkin kitapları, yetişkinler için ise çocuk kitapları okumayı, toplamayı ve yazmayı seviyor. Tembel bir şehirlinin bile büyütebileceği kutsal bir spirulina yosununun hayalini kuruyor. The Museum of Care’ın kapı görevlisi ve hademesidir. Aynı zamanda müzenin the Fight Club, the Decision Making Documentary ve the Visual Assembly gibi bazı odalarının küratöryel takımının bir parçasıdır.

Clive Rusell, Hackney’de yaşayan bir grafik tasarımcıdır ve This Ain’t Rock’n’Roll’un iki isminden biridir. En bilinenleri arasında Extinction Rebellion ve the Brixton Pound olan çalışmalarıyla değişime ilham veriyorlar. This Ain't Rock'n'Roll'un çalışmaları V&A, MOMA ve British Museum tarafından sergilenmektedir. Clive, görseller ve proje tavsiyeleriyle bu oluşuma katkı sağlamaktadır.

Simona Ferlini; siyaset felsefecisi, sağlık memuru, bir anne, bir aşçı, gerçek bir İtalyan ve gerçek bir dosttur. Diğer bir görevi ise, Reading Group ve Documentary “Decision Making” üyeliğidir. Aynı zamanda yemek yapmak, beslenmek, oda sıcaklığını ayarlamak ve dedikodu yapmakla görevlidir.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler