Brand Week Istanbul

Michael Schrage

MIT Sloan School’un Dijital İşletme Merkezi Araştırma Görevlisi ve Yazar

person1Michael Schrage

MIT Sloan School’un Dijital İşletme Merkezi Araştırma Görevlisi ve Yazar || Research Fellow with MIT Sloan School's Initiative on the Digital Economy

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

“Dünyanın Kütüphanecisi” olarak biliniyor. 21’inci yüzyılda üretilen sınırsız verinin hem ekolojik yükünü hem de kaybolma riskini dikkate alarak, verilerin güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde muhafaza edilebileceği bir yöntem yaratıyor: Seramik diskler. 

Dünyanın en eski tuz madeninde seramik disklerde saklanan verilerin oluşturduğu dev bir projeye start verdi: Memory of Mankind (MOM). MOM, aldığı bağışlarla, gelecek kuşaklara 21’inci yüzyılda üretilen tüm değerli verileri kaybolma riski olmadan sunmaya hazırlanıyor. MOM, yazılı belgelerden fotoğraflara, müzik dosyalarından filmlere ve nükleer atıkların nerelerde saklandığına yönelik belgelere kadar yüzbinlerce materyali güvenilir koşullarda muhafaza edecek altyapıya sahip. 

DAHA ÖNCE NELER YAPTI? 

İnovasyon, risk yönetimi ve yatırım konusunda bugüne dek P&G, Google, Intel, BT, Siemens, IBM, Mars ve Alcoa başta olmak üzere pek çok sektörden şirkete danışmanlık yaptı.  


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle