Brand Week Istanbul

Merih Demiral

Türkiye A Milli Futbol Takımı ve Juventus, Futbolcu

person1Merih Demiral

Türkiye A Milli Futbol Takımı ve Juventus, Futbolcu

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

Türkiye A Milli Futbol Takımı ve Serie A takımlarından Juventus’ta forma giyen Merih Demiral, 5 Mart 1998'de Kocaeli'de doğdu. Profesyonel futbol kariyerine 2016 yılında Portekiz’in 3. Lig takımlarından Alcanenense’de başladı. Gösterdiği performansla dikkat çekerek üç yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en önemli kulüplerinden Juventus’a transfer oldu. 

Pes etmeyen ve mücadeleci karakteriyle dünyada “Demir Adam” lakabı takılan Merih, çizgiden çıkardığı kritik toplarla Türk Milli Futbol Takımı’nın EURO 2020’ye gitmesinde büyük rol oynadı. UEFA’nın en iyi ilk 11’ine seçilen Demiral, bu maçların tümünde 90 dakika oynayan tek Türk futbolcusu oldu.

Sporcu kişiliğinin yanı sıra çevreye ve topluma duyarlılığıyla tanınan 22 yaşındaki yıldız futbolcu, Birleşmiş Milletler’in gözetiminde Myanmar’da bir Mangrove Ormanı oluşturulmasına katkıda bulundu. Küresel iklim sorununa destek olmak için kararlı mücadelesine başladı ve dünyada karbon ayak izini sıfırlayan ilk futbolcu oldu.

2020 yılında Türkiye’nin lider jean markası Mavi’nin marka yüzü olan Merih Demiral, forma numarasını taşıyan Mavi M28 koleksiyonuyla Türkiye’de adına koleksiyon tasarlanan ilk futbolcu oldu.

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle