Brand Week Istanbul

Mahmut Akten

Büyük Umutları Erişilebilir Kılmak: Finansal Sağlık

person1Mahmut Akten

Büyük Umutları Erişilebilir Kılmak: Finansal Sağlık

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans, Carnegie Mellon Üniversitesi İşletme bölümü yüksek lisans mezunu olan Mahmut Akten, iş yaşamına 1999 yılında ABD’de başladı. Global bir inşaat şirketinin Finans ve Hazine bölümlerinde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra, 2006 yılında global bir danışmanlık şirketine katıldı.


2006-2012 yılları arasında Boston ve İstanbul ofislerinde ve en son Yardımcı Ortak pozisyonunda görev yaptıktan sonra, 1 Temmuz 2012 tarihinde Bireysel Kitle Bankacılığından sorumlu Birim Müdürü olarak Garanti BBVA’ya katıldı. 1 Ocak 2017 itibarıyla Bireysel Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Akten, aynı zamanda Garanti BBVA Mortgage Yönetim Kurulu Başkanı; Garanti BBVA S.A. (Romanya), Garanti BBVA Yatırım, Garanti BBVA Ödeme Sistemleri, Garanti BBVA Teknoloji ve Garanti BBVA Emeklilik’te Yönetim Kurulu Üyesi.


Akten aynı zamanda, Öğretmen Akademisi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapıyor. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 22 yıl olan Akten, Bireysel Bankacılık Pazarlama, Kitle Bankacılığı Pazarlama, Özel Bankacılık Pazarlama ve Tüketici Finansmanı alanlarından sorumlu. 


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler