Brand Week Istanbul

John Patroulis

Grey Group, Global Kreatif Başkan

person1John Patroulis

Grey Group, Global Kreatif Başkan || Grey Group, Worldwide Chief Creative Officer

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

İmza attığı işler reklam dünyasının sınırlarını aşan dünyaca ünlü kreatif yenilikçi ve lider John Patroulis, 2017 yılından bu yana Grey’in küresel kreatif liderliğini üstleniyor. Patroulis bu görevi kapsamında Grey network’ü içinde yer alan tüm kreatiflere New York’tan liderlik ediyor.

Grey’e katılmadan önce altı yıl BBH New York’ta çalışan ve CCO olarak başladığı görevi bıraktığında ajansın tarihindeki ilk Creative Chairman olan Patroulis’in liderliğinde BBH, New York’un en ödüllü ajanslarından birine dönüşürken kendisi de bu başarılar ışığında Adweek 50 seçkisinde yer almıştı.

BBH’ten önce San Francisco merkezli agencytwofifteen ve T.A.G’nin kurucu ortaklarından biri olarak görev alan Patroulis, ilgili on yılın en çok kreatif ödüle layık görülen Xbox Halo 3 “Believe” küresel kampanyasına imza atmıştı.

Kariyerine TBWA/Chiat/Day’de reklam yazarı olarak başlayan ve daha sonra küresel kreatif direktörlüğe kadar yükselen Patroulis adidas’ın Cannes’da Marketer of The Year ödülüne yükselmesinde de pay sahibiydi.

Uluslararası kreatif ödüllerin zirvesindeki heykelleri çok kez kazanan Patroulis’in geçmişinde One Show “Best in Show”, the Grand Clio, The Grand Effie ve Cannes Lions Grand Prix ödülleri var. 


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle