Jenny Lay-Flurrie

Microsoft, Chief Accessibility Officer

Microsoft, Chief Accessibility Officer || Microsoft, Chief Accessibility Officer

Jenny Lay-Flurrie

Microsoft, Chief Accessibility Officer

sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

Microsoft’un erişilebilirlikten sorumlu başkanı Jenny Lay-Flurrie, markanın kişi ve kurumları daha güçlü kılacak harika ürünler, servisler ve web siteleri geliştirme çabalarına liderlik etmektedir. Teknolojinin katkılarıyla dünya için bir fark yaratmak ve bireyler için pozitif deneyimler oluşturmak adına çalışan Lay-Flurrie engelli bireylerin istihdamından desteklenmelerine ve engelli bireyler için mümkün olan her şeyi inovatif teknolojilerin yardımıyla devrimselleştirmeye odaklanmıştır.

Lay-Flurrie, Microsoft’taki görevinin yanı sıra Disability:IN, Gallaudet University ve Team Gleason’ın da yönetim kadrosunda yer almaktadır. 

DAHA ÖNCE NELER YAPTI? 

Ekibi ve Microsoft’un genelinden aldığı destekle Microsoft içinde ve dışındaki engelli bireyleri güçlendirebilmek adına çalışan birçok inisiyatife liderlik eden deneyimli yönetici, Microsoft bünyesindeki Disability Employee Resource Group’u 10 yıl önce kurmuş ve o tarihten beri birimin başkanlığını üstlenmiştir. Bugüne dek 1 milyonun üzerinde talebe karşılık veren, engelli bireyler için özel olarak tasarlanan Disability Answer Desk; dünyanın dört bir yanından 2 binin üzerinde katılımcıyı ağırlayan ve dahiliyet ve inovatif düşünceyle insan hayatının nasıl daha değerli hale getirilebileceğine odaklanan Microsoft Ability Summit de Lay-Flurrie’nin hayat verdiği oluşumlar arasındadır.

BAŞARILARI / ÖDÜLLERİ

Autism Hiring Program, Soundscape ve bugüne dek 500’ün üzerinde takımın katılımı ve engelli bireyler için teknoloji geliştirme hedefiyle gerçekleşen Microsoft Ability Hackathon programlarında etkin rol alan Lay-Flurrie, CEO Satya Nadella tarafından Wired’da yayınlanan bir makalede “teknolojide çığır açan” isimlerden biri olarak işaret edilmiştir. Lay-Flurrie aynı zamanda tüm dünyada engelli bireyler tarafından kullanılan iki inovatif hack tabanlı çözümün perde arkasında kalan hikâyeleri anlatan The Ability Hacks kitabının da katkıda bulunan isimleri arasındadır.

Beyaz Saray tarafından 2014’ün ekim ayında Disability Employement Champion of Change unvanına değer görülen deneyimli isim Fast Company’nin 2017 yılında hazırladığı Most Creative People in Business listesinde de kendisine yer bulmuştur.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle