Brand Week Istanbul

Jean-Patrick Scheepers

Tarımda Fütürizm

person1Jean-Patrick Scheepers

Tarımda Fütürizm

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Jean-Patrick Scheepers, aralıksız yeni iş fikirleri ortaya atan ve hem yaratıcı hem de inovatif bir oluşum için bu fikirleri hayata geçirmeye çalışan bir girişimci. Aynı zamanda tarladan tabağa bir yiyecek tutkunu. Kurumsal etkinlik alanında başlayan kariyerinden sonra, on yıllık bir gurmelik macerasını takiben Belçika’daki en büyük yemek okulunu kurdu. Şirketlere ve kamu yetkililerine kentsel çiftlik projelerinde ve sağlıklı gıdaya ulaşma için kısa tedarik zincirleri oluşturmada destek olma hedefiyle 2013 yılında Urban Farm Company'yi kurdu. Halen, Urban Farm Company’yi, İstanbul’da Urban Farm Laboratuvarına dönüştürmekle meşgul.


2015 yılında, yenilikçi ve piyasayı alt üst eden Peas&Love isimli, tüketiciler için hem kaliteli hem de yerel ürün kaynağı olan ve aynı zamanda sosyal bağlar kuran yeni nesil şehir çiftlikleri konseptini geliştirdi.


2020 sonunda, 4 milyon Avro’dan fazla öz sermaye ve banka kredisi topladı ve Brüksel ve Paris'te 10 kentsel çiftlik içeren bir ağ oluşturdu. Kent çiftçiliği alanındaki uzmanlara ve paydaşlara göre Peas&Love, Avrupa'da başarılı olabilecek ender iş modellerinden biri.

Bünyesinde geliştirdiği güçlü bir yönetim kadrosu ve teknoloji sayesinde ve yeni göreve başlayan genel müdür ile 2021-2026 dönemine hazırlanmaktadır.

Temmuz 2020’de, Avrupa düzeyindeki önemli stratejik konularda kentsel ve dikey tarımın tüm Avrupalı paydaşlarını bir araya getirmek, temsil etmek ve bu pazarı uyumlu bir şekilde geliştirmek için optimum yasal, finansal ve iş ekosistemine ulaşmak vizyonuyla Avrupa Kentsel ve Dikey Tarım Federasyonu’nu kurdu.


2021 yılının projesi Mycelium’un amacı; tüm paydaşların doğru bilgiye ulaşarak daha iyi ve verimli projeler geliştirmelerine yardımcı olup, Kentsel ve İç Mekan sektörüne yeni bir dinamizm katmaktır. 


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler