Brand Week Istanbul

Hazar Ergüçlü

Oyuncu

person1Hazar Ergüçlü

Oyuncu || Actress

sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

2011 yılında yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstlendiği ve ilk dizisi olan ‘’Kuzey Güney’’de Simay Candan karakterine hayat vermiştir.

2012 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Zübeyr Şaşmaz’ın üstlendiği ‘’Açlığa Doymak’’ isimli filmde Sena karakteriyle ikinci kez sinema severlerin karşısına çıkmıştır.


Yönetmenliğini Uğur Yücel’in yaptığı ve güçlü oyuncu kadrosunda da yer aldığı, 2013 yılında vizyona giren ‘’Benim Dünyam’’ filminde Ayla karakteriyle Beren Saat, Uğur Yücel ve Ayça Bingöl’le başrolleri paylaşmıştır.

Yine 2013 yılında yayınlanmaya başlayan, Ali Bilgin’in çektiği ‘’Medcezir’’ isimli dizide, Eylül karakterine hayat vermiştir. Bu projeyle adından çokça bahsettiren Ergüçlü; Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Taner Ölmez, Barış Falay ve Metin Akdülger’le başrolleri paylaşmıştır.


2015 yılında Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini üstlendiği, ‘’Analar ve Anneler’’ adlı dizide, Kader karakterini canlandırmıştır.

2016 yılında vizyona giren Hiner Saleem’in yönetmenliğini yaptığı ‘’Dar Elbise’’ filminin başrollerinde yer almıştır.

Yine aynı senenin yaz aylarında Feride Kaytan yönetmenliğinde ‘’Yüksek Sosyete’’ isimli dizide, Cansu karakterine hayat vermiştir.

2017 yılında, Emre Erdoğdu’nun yönetmenliğini yaptığı ‘’Kar’’ filminde Müzeyyen karakteriyle başrolü üstlenmiştir. Bu performansıyla 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nde ‘’Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu’’, 54. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘’En İyi Kadın Oyuncu’’ ve 51. Siyad Ödülleri’nde ‘’En İyi Kadın Oyuncu’’ ödüllerini kazandı.


Daha sonra, aynı sene Gül Oğuz ve Murat Can Oğuz’un yönetmenliğini üstlendiği ‘’Hayat Sırları’’ projesinde Seher karakterini canlandırmıştır.

2018 yılının Ocak ayında Serkan Yılmaz’ın karikatür serisinden ilham alınarak hazırlanan, Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı ‘’Dudullu Postası’’ isimli internet dizisinde Melis karakterine hayat vermiştir.

2018 yılının Mart ayında vizyona giren ‘’Mahalle’’ adlı sinema filminde, aynı zamanda yönetmenliğini de üstlenen Buğra Gülsoy ve Serhat Teoman’la başrolleri paylaşmıştır.

2018 yılında, Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğini üstlendiği ‘’Ahlat Ağacı’’ filminde yer almıştır.


Cem Karcı tarafından yönetmenliği üstlenilen Ergüçlü’nün son filmi ‘’Her Şey Seninle Güzel’’ de 2018 yılında sinemalarda gösterilmiştir.

2019’un sonlarında BBC’de yayınlanan ‘’The Mallorca Files’’ dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.


2018, 2019 ve 2020 yıllarında ise, son dizisi olan ‘’Hakan: Muhafız’’ Netflix’te 3 sezonuyla yayınlanmıştır. Can Evrenol, Umut Aral, Gönenç Uyanık ve Gökhan Tiryaki tarafından yönetilen ‘’Hakan: Muhafız’’da başrollerini Çağatay Ulusoy, Yurdaer Okur ve Ayça Ayşin Turan’la paylaşmaktadır.


2018’den bu yana Flormar’ın marka elçisi olan Hazar Ergüçlü, 2020 yılında Reebok’ın kampanya yüzü olmuştur

Son olarak da, 2020 yılının sonlarında başlayacak olan Ay Yapım imzalı ‘’Alev Alev’’ dizisinde Demet Evgar ve Dilan Çiçek Deniz ile başrolleri paylaşacaktır.


DAHA ÖNCE NELER YAPTI?

1992 yılında Kıbrıs’ta dünyaya gelen Hazar Ergüçlü, lise eğitimini Yakın Doğu Koleji’’nde tamamlarken bu süreçte Lefkoşa Türk Belediyesi’nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yapmıştır. 2010 yılında Derviş Zaim’in yönettiği ‘’Gölgeler ve Suretler’’ adlı sinema filminde Ruhsar karakteriyle ilk kez profesyonel anlamda kamera karşısına çıkmıştır. Aynı dönemde Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden kabul alan Hazar Ergüçlü, burada eğitimine devam etmiştir.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle