surdurulebilirlik-akademisi

Hanzade Acar

Onda Consultancy, Kurucu Ortak

Onda Consultancy, Kurucu Ortak

Hanzade Acar

Onda Consultancy, Kurucu Ortak

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Bugün sahip olduğum tüm yetenekleri sanata, estetiğe, içerikteki kaliteye, yazmaya, okumaya ve araştırmaya olan ilgime borçluyum. Bir otodidaktik olarak hayatım boyunca öğrenmeye olan tutkum hiç azalmadı.

Kendime ve işime en yüksek katkıyı her gün dünyada yeni neler oluyor ve ben bu dünyanın neresindeyim sorusunu sorarak sağladım. Okumak yolum, kitaplar yolumu aydınlatan ışığım, sanat yoluma renk katan çiçekler ve bildiklerimi paylaşmak yolculuğumun kendisi oldu.

Restorasyon okuduğum yıllarda tarihi, sanatı, fotoğrafı, mimariyi, resmi tanıdım. Bir tarihi eseri onarmanın ve topluma kazandırmanın değerini öğrendim. Ne mutlu bana ki öğrendiklerimi ülkemizin kültür miraslarından olan TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı Dolmabahçe Sarayı ve Hierapolis Antik Kenti kapsamında İtalyan Kazı Heyeti ile yürütülen kazı ve restorasyon çalışmalarında restoratör olarak uygulama şansı buldum.

Profesyonel olarak çalıştığım yıllar içinde özellikle farklı kültürlerin tarihlerindeki hikâyeler konusuna ilgi duyarak araştırmalar yaptım. Hikayelerin gücünü ve etkisini kullanarak başarının sürdürülebilirliğini sağlamak noktasında; kurumsal strateji ve önceliklerle bağlantılı, en güncel içerikler ve sektör spesifik uygulamalarla yapılandırılan Piano Storytelling in Business© Modelini geliştirdim.

2007 yılından bugüne, kurucu ortağı olduğum Onda Consultancy çatısı altında, alanında lider şirketler için danışmanlık ve eğitim çalışmalarımı sürdürmekteyim. Tasarladığım ve sunduğum konferans içeriklerini dünyadaki son trendler, güncel ve en iyi uygulamalar ile zenginleştirerek aktarıyor ve bu konuda alanımda fark yaratan uygulamalar yapmaktan son derece gurur duyuyorum.

En çok odaklandığım konular; Kurum kültürü ve değerler, tasarım odaklı düşünme, öğrenme çevikliği, storytelling in business, data driven storytelling yanı sıra datalar ve hikâyelerin bireysel ve kurumsal performans yönetimi üzerindeki etkileridir.

Bugüne kadar yapmış olduğum araştırmaları ve geliştirdiğim özgün çözümleri konuşmacı olarak katıldığım konferanslarda yanı sıra uzun yıllar Sabah Gazetesi İşte İnsan, Habertürk HT Hayat ve Gazete Vatan’daki köşe yazılarımda paylaştım.

Hedefim şirketlerdeki genç yeteneklere, geleceğin başarılı çalışanlarına derin bir uzmanlık ve bilgi birikimi sunmak, tasarım odaklı düşüncelerin sürdürülebilir başarıya yansıtılmasını hedefleyerek verimliliğe hız kazandıracak bütünsel metodolojileri aktarmak. “İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle