Brand Week Istanbul

Esra Gümüş Kırıcı

21. Yüzyılda Türk Kadınının Küresel Spor Vizyonu

person1Esra Gümüş Kırıcı

21. Yüzyılda Türk Kadınının Küresel Spor Vizyonu

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

2 Ekim 1982 Ankara doğumlu. Voleybola 1995 yılında Ankara Vakıfbank Spor Kulübü’nde başladı ve bu kulüpte 1999 yılında ilk kez profesyonelliğe adım attı. 1999-2017 yılları arasında Türkiye Voleybol Süper Ligi’nde 18 sezon boyunca profesyonel olarak voleybol oynadı. Vakıfbank’ın genel merkezinin İstanbul’a taşınmasıyla İstanbul Yeşilyurt Spor Kulübü’ne transfer oldu. 4 sezon burada forma giydikten sonra da Eczacıbaşı Spor Kulübü’ne transfer oldu. Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde ve A milli takımda uzun süre takım kaptanlığı da yaptı hatta voleybol tarihimizde katıldığımız ilk olimpiyat oyunları olan 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda Voleybol takımının kaptanıydı. 300’e yakın (yıldız, genç ve A ) milli oldu.

Eczacıbaşı Spor Kulübü ile 4 kez lig şampiyonluğu, 3 kez Türkiye Kupası Şampiyonluğu, 2 kez Süper Kupa Şampiyonluğu ile çeşitli 2. ve 3. lükleri bulunmaktadır. Bu süreçte ligde en iyi manşet alan oyuncu ve en değerli oyuncu ödüllerinin de sahibi oldu. Aynı zamanda yine bu kulüple 3 kez Avrupa Şampiyonlar Ligi 4’lü finallerine katılmaya hak kazanırken 2015 yılında Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu ve Dünya Kulüpler Şampiyonluğunu elde etti.

Milli takımlarda ise 2003’ te Avrupa 2.liği, 2011’de Avrupa 3.lüğü ve FIVB Dünya Grand Prix 3.lüğü, 2012 de Avrupa Kıta Elemeleri 1.liği ile Londra Olimpiyat Oyunlarına katılmaya hak kazanma ile çeşitli Akdeniz Oyunları ve Avrupa Ligi 2. ve 3. lükleri

2017 yılında aktif voleybol hayatını sonlandırdı ve 2018 yılında Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde kadrolu öğretim görevlisi oldu. Oradaki görevine halen devam ederken Hareket ve Antrenman Bilimleri üzerine doktorasını da yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesidir. 

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle