Brand Week Istanbul

Dr. Ayça Kaya

Sağlık Okuryazarlığı, Bildiğin Gibi Değil

person1Dr. Ayça Kaya

Sağlık Okuryazarlığı, Bildiğin Gibi Değil

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra,Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde İç Hastalıkları ihtisası yapmıştır.Şişmanlık tedavisi üzerine çok sayıda klinik araştırması vardır. Özellikle şişmanlık tedavisinde, kombine ilaç kullanımının, tekli ilaç kullanımına üstün olmadığını gösterdiği çalışması, dünyada bir ilk olmuştur.

   

Başta İtalya’da 5.Avrupa Endokrinoloji Kongresi olmak üzere birçok kongrede, ayrıca yurt içinde ve yurt dışında çok çeşitli bilimsel dergilerde yayımlanmıştır. Uzmanlık tezini karaciğer yağlanması ve risk faktörleri üzerine yapmıştır. Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine ders vermiştir.


İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde Obezite ve ilişkili hastalıklar polikliniği kurmuştur. Çok sayıda televizyon kanalındaki sağlık programlarında, gazetelerde ve aylık dergilerin sağlık köşelerinde röportajları ve yazıları yayımlanmıştır. Ayrıca belediyeler , dernekler , özel kurumlar ile işbirliği yaparak Sağlıklı Beslenme, Kalıcı Zayıflama ve Metabolizma konusunda halkı bilgilendirmeye yönelik toplantılar ve seminerler yapmaktadır.


Sayarak zayıflama tekniğini geliştirerek obezite hastalarını tedavi etmeye devam etmektedir. Sayarak Zayıfla 5333, Sayarak Zayıfla Mutfakta, Beslenme Saati , Kalıcı Zayıfla,Gençlik Reçeteleri,50 Adımda Sağlıklı ve Hızlı Zayıfla ve çocuk kitabı olan Karnım Zil Çalıyor kitabının yazarıdır. 7 kitabı büyük beğeni toplamıştır. En son çıkardığı 50 Adımda Sağlıklı ve Hızlı Zayıfla kitabıyla geniş okuyucu kitlesine ulaşmayı başarmıştır. İlk kitabı olan Sayarak Zayıfla 5333 kitabı Çok Satanlar listesine girerek 38.baskıya ulaşmıştır.


Dr.Ayça KAYA, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Türk Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği ,Avrupa Obezite Çalışma Grubu, Antiaging Eğitim ve Araştırma Derneği,Türk Tabipler Birliği Derneği üyesidir. Evli ve iki çocuk annesi olan Dr.Ayça KAYA 2006 yılında kurduğu Dr.Ayça KAYA Sağlıklı Yaşam Merkezi’ni bir kompleks haline getirerek obezite hastalarını tedavi etmeye devam etmektedir… 


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle