Brand Academy

Doç. Dr. Ezgi Akpınar Uysal

Sabancı Üniversitesi, Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi

Sabancı Üniversitesi, Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi || Sabancı Üniversitesi, Faculty Member at the School of Management Sciences

Doç. Dr. Ezgi Akpınar Uysal

Sabancı Üniversitesi, Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Uzmanlık alanı sosyal medya, kulaktan kulağa pazarlama ve tüketici davranışıdır. 

Koç Üniversitesi Ekonomi ve İşletme bölümlerinden 2005 yılında mezun oldu. Tilburg Üniversitesi’nde Pazarlama yüksek lisansı yaptık sonra, doktorasını Erasmus Üniversitesi, Rotterdam School of Management’ta tamamladı. Wharton Business School’da doktora çalışmaları yürüttü. Vrije University ve Koç Üniversitesi’nden sonra 2019 yılı itibariyle Sabancı Üniversitesinde çalışmaya başladı. NYTimes Best Seller yazarı Jonah Berger ile yapmış olduğu çalışmalar ile McKinsey tarafından pazarlama alanında en iyi doktora ödülü aldı. Pazarlama alanında en prestijli dergilerde makaleler ve kitap bölümleri yayınladı. 

Dijital pazarlama alanında Unilever, Coca Cola, IPSOS, Engageya, Saint-Gobain ve daha çok birçok şirket ile ortak projeler yürütmekte olup, sosyal medya analitiğinde yeni nesil modeller ve uygulamalar gelişmektedir. Duygulara Fısıldayan Markalar projesi ile 2018 yılında inovatif Baykuş Altın ödülü aldı. 


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle