Brand Week Istanbul

Doğa Rutkay Kamal

Oyuncu

person1Doğa Rutkay Kamal

Oyuncu || Actress

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

Doğa Rutkay Kamal, SHOW TV de yayınlanan Güldür Güldür Show da Yeter karakterine hayat vermekte ve Çocuktan Al Haberi programının sunuculuğunu üstlenmektedir.


DAHA ÖNCE NELER YAPTI?

Doğa Rutkay Kamal, İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden 2000 yılında mezun oldu. 1998 yılında Çiçeği Büyütmek filmi ile oyunculuğa başlayan Oyuncu, daha sonra 1999 yılında Çağan Irmak'ın Günaydın İstanbul Kardeş dizisinde rol aldı. 2001 yılında başrollerinde Emel Sayın ve Mehmet Ali Erbil'in oynadığı Aşkım Aşkım adlı dizide Layla rolü ile tanınan Doğa Rutkay, ardından Halil Ergün ve Oya Aydoğan'ın oynadığı Pembe Patikler dizisinde Zeliş karakterini canlandırdı.


2009 yılında Turgut Özakman'ın senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini Hamdi Alkan'ın yaptığı ve Halit Ergenç'in Atatürk'ü canlandırdığı Dersimiz Atatürk filminde Latife Hanım karakterini canlandırdı. Babası Rutkay Aziz ile birlikte "Card Finans" reklamında rol almıştır. 2005 yılında Kanaltürk adlı televizyon kanalında "Doğayla Gece Yarısı" isimli söyleşi programı sundu. 2 sene boyunca Bloomberg kanalında “ Doğa Rutkay’la her şey bu masada” programını sunmuştur.


2014 yılında Kerimcan Kamal ile hayatını birleştiren oyuncunun iki çocuğu bulunmaktadır.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle