Brand Week Istanbul

Dilan Çiçek Deniz

Oyuncu

person1Dilan Çiçek Deniz

Oyuncu || Actress

sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

İlk olarak 2015 yılında ‘’Tatlı Küçük Yalancılar’’ dizisindeki Ebru karakteriyle kamera karşısına geçen Dilan Çiçek Deniz daha sonra yine 2015 yılında ‘’Güneşin Kızları’’ projesinde 5 bölüm konuk oyuncu olarak Elif karakterine hayat vermiştir. 2016 yılında başlayan yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstlendiği ‘’Bodrum Masalı’’ dizisinde canlandırdığı ‘Su’ karakteriyle adından çokça bahsettirmiştir. Bu performanslarıyla 2016 yılında Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘Yıldızı Parlayan Ödülü’nü kazanmıştır.


Televizyonda son olarak 2018-2019 yıllarında Sinan Öztürk’ün yönetmenliğini yaptığı, başrollerini Aras Bulut İynemli, Perihan Savaş, Ercan Kesal, Erkan Koçak Köstendil, Öner Erkan ve Rıza Kocaoğlu’yla paylaştığı ‘Çukur’ isimli dizide ‘Sena’ karakterine can vermiştir ve bu projedeki performansıyla bütün dikkatleri üzerine çekmiştir. 2018 yılında Magazin Gazetecileri Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Ödülleri’nde ‘Yılın Kadın Oyuncusu’, 2019 yılında ise ELLE Style Awards’ta ‘Yılın Yükselen Kadın Oyuncusu’ ödülünü kazanmıştır.


Bunun dışında markaların da aranan yüzü olan Dilan Çiçek Deniz 2017 yılında ‘Nike’ için Mert & Marcus’la özel bir çekim gerçekleştirmiştir. 2018-2019 yıllarında ‘Avon’un reklam marka yüzü, 2018-2020 yılları arasında ‘Garanti Bankası’nın reklam marka yüzü olmuştur ve olmaya devam etmektedir. 2018-2019 yıllarında ‘Messika Jewelry’nin basın kampanyalarında marka yüzü olmuş ve son olarak 2019 yılında ‘Elidor’ ile Kadınlar Günü’ne özel bir kampanya yapmışlardır.


Televizyon dünyasının yanısıra dijital dünyada da gördüğümüz Deniz, BluTV’de yayınlanmakta olan Tims&B Production imzalı ‘Yarım Kalan Aşklar’ dizisinde başroldedir. İlk uzun metraj deneyimi başrole hayat verdiği, Ozan Açıktan tarafından yönetilen, Netflix'in ilk yerli filmi 'Yarına Tek Bilet' olan Dilan Çiçek Deniz, şu anda çok yakında Show TV'de yayınlanacak Ay Yapım imzalı 'Alev Alev' dizisinde başrolü üstlenmektedir.


DAHA ÖNCE NELER YAPTI?

1995 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Dilan Çiçek Deniz, çocukluğunu Antalya’da geçirmiştir. Lise yıllarında 2009-2012 arasında İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı’nda tiyatro eğitimine başlamış, 2012 yılında ise Antalya Liselerarası Tiyatro Yarışması’nda Oyunculuk Ödülü’nü kazanmıştır. Aynı zamanda edebiyatla da yakından ilgilenen Dilan Çiçek Deniz’in ilk şiir kitabı ‘Güneşi Annem Sanırdım’ 15 yaşında yayımlanmış, ikinci kitabının yazımı hala devam etmektedir. Üniversitede Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölümü’nde 1 sene okuduktan sonra asıl istediğinin edebiyat okumak olduğunu fark edip, eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’ne devam etmiştir. İyi derecede İngilizce ve orta-iyi derecede İspanyolca bilen Deniz, bunların. Halen şan ve piyano dersleri almaya devam etmektedir.


Dilan Deniz henüz 19 yaşındayken, 2014 Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasında 2. olmuş, 2015 yılında da Miss Universe yarışmasında ülkemizi temsil etmiştir. 2017 yılında American Academy of Dramatic Arts’tan kabul almış ve yaz okulunda orada oyunculuk eğitimi almıştır.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle