Brand Week Istanbul

Deniz Bağrıaçık

Görünen Hiçlik: 21. Yüzyılda Yoksulluk Portreleri ve Çözüm Önerileri

person1Deniz Bağrıaçık

Görünen Hiçlik: 21. Yüzyılda Yoksulluk Portreleri ve Çözüm Önerileri

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Frankofon eğitimine 11 yaşında Sainte Pulchérie Fransız Ortaokulu'nda başladı. Saint Benoit Fransız Lisesi’ nde devam etti. Galatasaray Üniversitesi'nde sosyoloji lisansı yaptı. Yüksek lisansını ekonomi ve çalışma sosyolojisi oryantasyonunu tamamlayarak Cenevre Üniversitesi’nden mezun oldu.

 

Üniversitede bulunduğu dönemde Birleşmiş Milletler’in ülkelerin gelişme indexlerinin hazırlanmasında, bakımevlerinde siyasi tercihlerin yapılması araştırmalarında görev aldı. Yüksek lisansı tamamlarken, kariyerindeki ilk işine özel bankacılık alanında, Credit Europe’ta başladı.

2011 yılında ise New York’a gitti. İş hayatının içerisinde yazılarına devam ederken, JP Morgan Vakfı ’nın Türkiye proje liderliğini üstlendi. 


2016 kasım ayında, Paris V Sorbonne Üniversitesi’nde yoksulluğun önüne geçmeyi sağlayacak iş modellerinin sosyo-ekonomik etkileri üzerine doktora tezini hazırlamak için Fransa'ya gitti. Doktora tezi için ziyaret ettiği Dar Es Salaam’da, bir yetimhanedeki çocukların durumdan etkilenen Bağrıaçık, çocuklar için çeşitli çalışmalarda bulundu. Ailelerinin varlığını keşfedince, belgeseller hazırlayarak, yaşananları daha fazla kişiye duyurmak istedi. 

 

Sanata olan tutkusu çok küçük yaşlarda başlayan Bağrıaçık, Müjdat Gezende tiyatro Pera Güzel Sanatlar'da piyano eğitimi aldı. Yürüyüş, yogadan büyük keyif alırken, özellikle başta köpekler olmak üzere hayvanlara büyük bir tutku ile bağlı bir de sabah kahvesine.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler