Brand Week Istanbul

Coşkun Aral

Doğa ve Geleneksel Bilgelik

person1Coşkun Aral

Doğa ve Geleneksel Bilgelik

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Coşkun Aral, Türkiye’nin ilk bilgi ve belge kanalı İz Tv’nin kurucuları arasında yer aldı. 2006 yılında Avrupa’da verilen Hot Bird TV Ödülleri’nden mansiyon,

2007’de belgesel dalında Hot Bird TV ödülüne layık görüldü.


2012 yılında ODTÜ Üniversite Senatosu kararı uyarınca, mesleğinin gelişmesindeki öncü rolü, örnek kişiliği, ulusal ve uluslar arası başarıları ve ülkesine yaptığı katkılardan dolayı Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

2014’te İsveç’te Landskrona Fotoğraf Festivali tarafından seçilen Coşkun Aral, Landskrona’da çalışmalar yapması için konuk edildi. “Exodus” adını verdiği sergisi şehirde sergilendi.

Türkiye’de ve dünyada birçok sergisi açıldı. 2016 yılında Exodus Déjà vu adını verdiği mülteciler üzerine gerçekleştirdiği sergi projesi, 6 fotoğrafçının da katılımıyla Kuala Lumpur’da gerçekleşti. Haziran 2017’de Ankara’da ve Kasım 2017’de İstanbul’da açılan Exodus Déjà vu sergisi, Şubat 2018’de Bangkok’ta gerçekleştirildi. Proje, dünyadan farklı fotoğrafçıların katılımıyla büyümeye devam ediyor. Aynı isimle kitabı da basılan sergi, dünyanın değişik bölgelerinde sergilenmeye devam edecek.

Coşkun Aral, 2018 yılında Youtube üzerinde “Coskun Aral Anlatiyor” markasıyla yayına başladı. Bağımsız ve kurumsal belgeseller yapmaya devam ediyor.

 Ocak 2021 tarihinde yayın hayatına başlayan habitat TV’nin kurucuları arasında yer alan Coşkun Aral aynı zamanda habitat TV Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler