Strateji Akademisi

Ceren Coşkun Sağlam

Curious, Kurucu

Curious, Kurucu

Ceren Coşkun Sağlam

Curious, Kurucu

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Ceren Coşkun Sağlam'ın hikayesi 2015’de Simon Sinek’in TEDTalk’unu izlemesi ile başlamıştır. Kendi “WHY”ının peşine düşmüş, şirketlerin paydaşları ile daha sıkı ilişkiler kurabilmesi için yeni ve güncel kavramları sahiplenmeleri gerektiğini fark etmiştir. Şirketlerin merakını canlandırmak üzere Curious’ı kurmuştur. Curious bu amacı hayata geçirmek için eğitimler, atölyeler ve stratejik danışmanlık hizmeti vermektedir.

2015’den beri Curious çatısı altında Türkiye’nin önde gelen yüzlerce markasına dokunuyor, onları güncel tutuyor. Müşterileri arasında Koç Holding, Ford, TürkTraktör, Yapı Kredi, Setur, Divan, AgeSa, Savola, Upfield, Unilever, Brown Forman, Stanley, Ofçay, Kellogg’s, Anadolu Efes, Pepsi, Novartis vardır.

Bugün Curious, Türkiye’de “purpose” üzerine çalışan stratejik danışmanlık şirketi olarak öne çıkmaktadır. Agesa, Aygaz, Gürmen Group, Multinet Up, Setur, Tat, TürkTraktör, Yudum, Zer amaçlarını Curious ile çalışarak ortaya çıkaran şirketlerden sadece bazıları.

ODTÜ İşletme’ye finans sektöründe çalışmak üzere girip, reklamcı olarak çıkmıştır. Sırası ile Euro RSCG ve JWT ajans networklerinde çalışmıştır. JWT’de iki yıl üstüste network’ün High Potential listesine girdi. Bomonti, Money Club gibi Türkiye’nin önde gelen markalarının doğumlarında; Vodafone Türkiye lansmanı, Gnçtrkcll dönüşümü, Elidor’un yenilenme süreci gibi önemli projelerde çalışmıştır. Bugüne kadar yaptığı projelerle aldığı 5 Effie ödülü vardır.

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle