konusmaci

Cenk Sidar

Cenk Sidar

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Cenk Sidar, gerçek zamanlı peer-to-peer etkileşimi ve problem çözmeyi kolaylaştırmak için yapay zeka (AI) ve network etkisini kullanan bir içgörü üretme platformu olan Enquire AI'nin kurucusu ve CEO'sudur. Cenk Sidar, Fortune 100 şirketlerine gelişmekte olan piyasalar ve risk yönetimi danışmanlığı hizmetleri sağlama konusunda 15 yılı aşkın deneyime sahiptir.

 Wall Street Journal, Forbes, New York Times gibi birçok küresel yayında yer aldı. Dünyanın dört bir yanındaki etkinliklerde işin geleceği, bilgi paylaşımı, AI ve insan ilişkileri ve Web 3.0 hakkında sık sık konuşuyor.

 2012 yılında Diplomatic Courier ve Young Foreign Policy Professionals tarafından dünyanın 33 yaş altı en iyi 99 dış politika liderinden biri seçildi. Johns Hopkins Üniversitesi SAIS Danışma Konseyi, Atlantik Konseyi, Türkiye Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV), Atlantik-Brucke e. V., Avrupa Genç Liderler Programı, Jean Monnet Programı, Proje Değişim Mezunları ve Amerikan Başarı Akademisi üyesidir. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden işletme ve uluslararası ilişkiler eğitimi gören Sidar, Washington'daki Johns Hopkins Üniversitesi İleri Uluslararası Çalışmalar Okulu'ndan (SAIS) uluslararası ekonomi ve uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans derecesine ve SAIS'in İtalya'daki Bologna Merkezi'nden Avrupa çalışmaları alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. 


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler