Brand Week Istanbul

Can Faga

aRthuR, Kurucu Ortak

person1Can Faga

aRthuR, Kurucu Ortak || aRthuR, Co-Founder

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

Türkiye’nin en fazla ödül kazanan yaratıcılarından biri. Fakat onu farklı kılan, salt yaratıcılık değil, fikirlerini etkin pazarlama sonuçlarıyla buluşturabilmesi. Bu yönüyle de “Reklam sektörüne yön verecek 10 yaratıcı yönetmen” arasında gösterildi.


Kariyerinde sırasıyla Ogilvy, McCann, Rafineri, DDB&Co. ve MullenLowe’da çalıştı. Radikal Gazetesi ve CNN Türk markalarıyla 2011 ve 2012 yıllarında arka arkaya Cannes’da 2 ödül kazandı. Üçüncü Aslan’ını da 2014 yılında OMO kampanyasıyla elde etti. 3 Cannes Aslan’ı ve 13 Shortlist başarısının yanı sıra Eurobest, Golden Drum, Epica, Effie, Kristal Elma ve Felis ödüllerinden kazandıklarıyla birlikte, ödüllerden yana iyi bir mal varlığı bulunuyor. Türk Hava Yolları “Iğdır” reklam filmiyle Türkiye’nin yurtdışındaki ilk Film Grand-Prix’ini kazandı. Bu, Faga’nın kariyerindeki beşinci Grand-Prix’iydi. Cannes Lions, Eurobest ve Dubai Lynx’te jüri üyeliği yaptı.


2015 Yılında Publicis Istanbul’a Yönetici Kreatif Direktör olarak başlayan Faga, Publicis’te geçirdiği 3 senede kazandığı 120 ödülle Publicis tarihinde o güne kadar kazanılmış tüm ödüllerin toplamından daha fazla ödül kazandı. 2019 ve 2020 yıllarında 6’şar Effie kazanarak “Yılın En Etkin Ajansı” seçildikten hemen sonra, Campaign “Agency Of The Year” ikincilik ödülünü ve Onur Ödülü’nü de koleksiyonuna eklemeyi başardı. Bu başarı ona tüm Publicis Groupe ajanslarının yöneticiliğini de getirmiş oldu.


Can, bugün, bu biyografide okuduğunuz tüm başarıları yok sayarak, kariyerinin başlangıç noktasına dönmeye karar verdi. 1 Kasım 2020 tarihinde kurduğu ajansı Arthur’da hiçbir title’a sahip olmadan çalışıyor.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle