Brand Week Istanbul

Burcu Babayiğit

Studio Canlı, Eğitmen

person1Burcu Babayiğit

Studio Canlı, Eğitmen

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

2011 yılında, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

 

Eğitmenlik deneyimine ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde başladı. 2011- 2019 yılları arasında ODTÜ’de Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2015 – 2019 yılları arasında “Dünya Tarihi I” derslerinde edindiği eğitmenlik deneyimi boyunca, öğrendiği bilgileri öğrencilerle paylaşmaktan keyif aldı.

 

Beden farkındalığına dair keşif yolculuğu, 2009’da Ömer Akgüllü’den hareket ve oyunculuk üzerine aldığı eğitimle başladı. 2014 yılında yogayla tanıştı. Yoga ve meditasyona dair bilgilerini derinleştirme isteğiyle Zeynep Aksoy ve David Cornwell’den 200 saatlik Yoga Alliance Onaylı Yoga Eğitmenlik Sertifikasını aldı. Aldığı temel yoga eğitiminin ardından Zeynep Aksoy’un 200 saatlik TT eğitiminin asistanlığını yaptı. Advayta Bomonti’den 8 Haftalık Stres Azaltma, Yoga ve Meditasyon Programı uygulayıcısı sertifikasını aldı. Burcu, aynı zamanda Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı nefes koçudur.

 

Burcu için yoga, ömür boyu süren bir keşif yolculuğu. Bu yolculukta önceliği, bildiklerini başkalarıyla da paylaşmak. Mindfulness temelli verdiği yoga, nefes ve meditasyon dersleriyle, öğrencilerin beden ve zihinle olan ilişkisine yeniden bakabilmesine alan açmayı hedefliyor. Gündelik hayatta kolayca uygulanabilir pratiklerin alışkanlık haline gelmesini desteklemek için Studio’da online yoga, nefes ve meditasyon dersleri veriyor.

 

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle