Konuşmacı creators-academy

Burak Günsev

UGC90 Ultimate Gamechanger, Chief Ego Operator

UGC90 Ultimate Gamechanger, Chief Ego Operator || UGC90 Ultimate Gamechanger, Chief Ego Operator

Burak Günsev

UGC90 Ultimate Gamechanger, Chief Ego Operator

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü mezunu olan Burak Günsev, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Enformasyon Teknolojileri Yönetimi ve Tasarımı, yüksek lisans programını tamamladı.

2000'li yıllarda, dijital dünyanın reklam sektöründe devrim yaratacağını öngörerek, Wanda Digital reklam ajansını kurdu. Pepsi, Google, Fritolay, Unilever, Turkcell, Audi, Coca-Cola, Yapı Kredi/UniCredit, Honda, Loreal, Teb/BNP, Türk Telekom, Samsung, Garanti/BBVA, Riot Games gibi sektöründe lider global ve yerel markalar ile çalıştı. 250’nin üzerinde ödül kazanarak, gerçek iş sonuçlarına etki eden dijital platformlar hayata geçirdi ve dijital kampanyaları yönetti. Ajans 2015 yılında WPP ile bir ortaklık gerçekleştirerek, dünyanın en büyük reklam ağının Türkiye’deki önemli bir parçası haline geldi. Wanda Digital, 2020 yılında WPP’ye ait Ogilvy Reklam Ajansı ile birleşmiştir.

Burak Günsev, Reklam sektörü dışında son 10 sene içerisinde fintech ve blockchain tabanlı ödeme sistemleri alanında kurucu ortak ve yatırımcı olarak girişim ekosisteminde aktif şekilde yer almaktadır. 2021 itibarı ile yönetici ortak olarak yer aldığı Boğaziçi Venture Builders çatısı altında yeni nesil girişim ve yatırım inşası alanında çalışmaktadır.

2022 yılında UGC90 kurucusu olarak, oyun ve metaverse dünyasında "UGC Gaming" konsepti altında hızlandırma, yatırım ve oyun geliştirme dikeyinde sevdiği işi yapmaktadır.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle