Konuşmacı

Bruno Bertelli

Le Pub Global CEO, Publicis Worldwide CCO, Publicis Groupe Italy CCO

Le Pub Global CEO, Publicis Worldwide CCO, Publicis Groupe Italy CCO || Le Pub Global CEO, Publicis Worldwide CCO, Publicis Groupe Italy CCO

Bruno Bertelli

Le Pub Global CEO, Publicis Worldwide CCO, Publicis Groupe Italy CCO

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Bruno, 2021 yılında toplamda 300'den fazla ödülün sahibi olarak, 168 Cannes Lions dahil olmak üzere The Drum tarafından dünyanın en çok ödüllendirilen Baş Yaratıcı Yönetmeni olarak kabul edildi/tanındı.

Bruno kariyerine New York'ta bir metin yazarı olarak başladı. 2000'den 2010'a kadar kamuoyunda iyi tanınan uluslararası müşteriler üzerinde çalıştığı JWT Roma'da görev yaptı, ardından 2011'de Heineken, Diesel, Barilla ve Netflix gibi global markalar için çalışan Publicis Italy'ye ECD olarak katıldı. Mayıs 2016'da, Publicis Worldwide'ın Global CCO'su olarak atandı.

Kendisinin liderliği altında, Publicis Italy, Adweek tarafından 2021'in Uluslararası Ajansı olarak tanındı ve Publicis Worldwide, son üç yıldan beri Adweek'in global ajansı olarak aday gösterildi.

Publicis Worldwide ayrıca 2022 Yılın Ağı ve Publicis Italy ise bu yılın Eurobest Ödülleri'nde Yılın Ajansı ödülünü kazandı.

Liderlik ettiği Heineken'ın yaratıcılığını dönüştürdü ve Heineken, 2015 Cannes Lions Festivali'nde Yılın Yaratıcı Pazarlamacısı olarak tanındı.

Bruno şu anda Publicis Worldwide ve Publicis Groupe Italy için Küresel Yaratıcılığı denetliyor ve 2020'de başlatılan Le Pub'ın küresel genişlemesinden sorumlu olarak, Adweek tarafından 2021'in Takip Edilen Ajansı olarak tanındı.

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle