Brand Week Istanbul

Berkant Avcı

person1Berkant Avcı

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Kariyerine TBWA\Istanbul’da stratejik planlamacı olarak başlayan Berkant Avcı, ardından Leo Burnett’e geçti. Leo Burnett’in Samsung için hayata geçirdiği Duyan Eller kampanyasının Sessiz Brief’ine imza atan Avcı, bu kampanyayla, başta Cannes Lions ve Effie olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası yarışmadan ödülle döndü. Ardından Manajans J. Walter Thompson’ın stratejik planlama departmanına liderlik etmeye başlayan Avcı, Dream Team 2017‘de Yılın Stratejisti seçildi ve 2018 yılında 30 Under 30 listesinde yer aldı.

 

MediaCat’te nesiller ve trendler üzerine yazılar kaleme alan Berkant Avcı, bugüne kadar aralarında Samsung, AXE, Boyner, Elidor, MACFit, Rexona, TEB, Kuveyt Türk, Generali Sigorta, Unilever, Bayer, GSK, Beko, MediaMarkt, LC Waikiki, Nestlé, Anadolu Efes, Diageo-Mey, Volvo, Jeep, Nissan’ın da bulunduğu markalara stratejik planlama hizmeti verdi.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamladığı lisans eğitiminin ardından Galatasaray Üniversitesi’nde pazarlama iletişimi alanında yüksek lisans eğitimi alan Avcı, halihazırda Reklamcılık Vakfı’nın genç yönetim kurulu üyesi ve Unstereotype Alliance Türkiye gönüllüleri arasında yer alıyor.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle