Brand Week Istanbul

Banu Soyak

person1Banu Soyak

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Banu Soyak; orta ve lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde ve üniversite öğrenimini de Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdikten sonra iş hayatına R.J.Reynolds Tobacco şirketinde başladı. Türkiye’nin önde gelen Reklam şirketlerinden biri olan Young & Rubicam Reklam ajansında çalıştı. Daha sonra Microsoft Türkiye’ye Bilgisayar Satış Kanallarından Sorumlu Pazarlama Müdürü olarak katıldı. 

Microsoft Türkiye’de 4 yıl Kanal Pazarlama ve KOBİ Program Müdürlüğü rollerinde çalıştı. Daha sonra Microsoft’ta Avrupa Pazarlama Birimine bağlı Güney Avrupa ve Ortadoğu Kanal Pazarlama Direktörlüğü görevine terfi etti.

 

8 yıl boyunca İtalya, İspanya, Portekiz, Yunanistan, Türkiye, Rusya, Çekoslovakya, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Güney Africa, Sudi Arabistan gibi ülkelerinin içinde yer aldığı Güney Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi; Doğu Avrupa ve Ortadoğu Bölgeleri Kanal Pazarlama Direktörlüğü rollerinde bulundu. Bundan sonraki sürece Türkiye Microsoft’ta devam etme kararı alarak Satış Müdürlüğü, Perakende Kategori Müdürlüğü ve Tüketici Kanalları Kategori Müdürlüğü gibi farklı ülke görevlerinde yer aldı. Kurumsal tecrübesinin yanı sıra girişimcilik tecrübesi de bulunan Banu Soyak, 2020 Ocak ayından beri Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Kadın kooperatiflerini güçlendirmek, kadının ekonomiye katkısını artırmak gibi konularında çeşitli çalışmalar yapmıştır ve bu alanda çeşitli çalışma guruplarında çalışmalarını sürdürmektedir.Evlidir, 3 çocuğu vardır.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle