Brand Week Istanbul

Başak Taşpınar Değim

Google SheMakes: 21. Yüzyılda Kadın Olmak

person1Başak Taşpınar Değim

Google SheMakes: 21. Yüzyılda Kadın Olmak

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği'nden 2000 yılında mezun olan Başak Taşpınar Değim, ardından Koç Üniversitesi'nde MBA ve Chicago Loyola Üniversitesi'nde MSIMC yüksek lisans programlarını bitirmiştir. Morgan Stanley’de başladığı iş hayatına ACNielsen Bases ve Revlon New York’da devam etmiştir. 2010 yılında Türkiye’ye döndüğünde Tat markasının marka müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Çoğunluğu yurtdışında yöneticilik yaparak geçen kurumsal kariyerini 2011 yılında bırakarak şu an 500.000'den fazla profesyoneli barındıran, 3000 kategoride hizmet veren Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com’u kurmuştur.

9 farklı milletten oluşan 95 kişilik ekibiyle Armut, HomeRun markası ile İngiltere, Romanya, Macaristan, Polonya, Çekya, Mısır ve Suudi Arabistan’da da hizmet vermektedir. Ayrıca Rahat Taşın adıyla nakliye alanında özelleşen bir markası da bulunmaktadır.

Armut Deloitte Fast 50 tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. Teknoloji şirketi

seçilmiştir. Çeşitli girişimcilik ödülleri kazanan Değim, en son 2020 yılında Ekonomist dergisi tarafından gerçekleştirilen Yılın İş İnsanları ödüllerinde Yılın Kadın Girişimcisi ödülünü almıştır.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle