Konuşmacı

Ayşe Zarakol

University Of Cambridge, Uluslararası İlişkiler Profesörü

University Of Cambridge, Uluslararası İlişkiler Profesörü || University Of Cambridge, Professor Of International Relations

Ayşe Zarakol

University Of Cambridge, Uluslararası İlişkiler Profesörü

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Aşye Zarakol'un araştırmaları tarihsel sosyoloji ve uluslararası ilişkiler alanlarının kesişiminde yer almakta ve Doğu-Batı ilişkileri, dünya düzen(ler)inin tarihi ve geleceği, modernite ve egemenlik kavramsallaştırmaları, yükselen ve gerileyen güçler ve karşılaştırmalı bir perspektifte Türkiye siyaseti konularına odaklanmaktadır.

Makaleleri bugüne kadar International Organization, American Political Science Review, International Affairs, International Theory gibi dergilerde yayımlanmıştır.

Her yıl 50 yaşın altındaki Türk kökenli bir akademisyene kendi disiplinine olağanüstü katkılarından dolayı verilen Rahmi M. Koç Bilim Madalyası'nın 2023 yılı sahibidir.

Kaleme aldığı son kitabı “Before the West: the Rise and Fall of Eastern World Orders” Mart 2022'de Cambridge University Press tarafından yayınlandı ve bugüne kadar Uluslararası Çalışmalar Derneği'nin 2024 John Ruggie Yıllık En İyi Kitap Ödülü ve 2023 Allan Sharlin Memorial Kitap Ödülü de dahil olmak üzere altı kitap ödülüne layık görüldü.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle

Etiketler