Brand Week Istanbul

Ayşegül İldeniz

Eczacıbaşı Topluluğu, Vestel A.Ş. ve Zorlu Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

person1Ayşegül İldeniz

Eczacıbaşı Topluluğu, Vestel A.Ş. ve Zorlu Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi || Eczacıbaşı, Vestel Zorlu Energy Group Board Member.

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

1 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

Ayşegül İldeniz, Silikon Vadisi ve İstanbul'da inovasyon, teknoloji, gelecek vizyonu konularında öncülük yapmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan ve San Francisco Universitesi Dijital İletişim Bölümü’nde yüksek lisans programını tamamlayan Ayşegül İldeniz, 1998 yılında katildigi global mikroişlemci devi Intel şirketinde sirasiyla Türkiye Genel Müdürlüğü; 67 ülkeyi barındıran Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanlığı ve Avrupa Yönetim Kurulu üyeliği; ve Silikon Vadisi’ndeki Intel Merkez Ofisi'nde Yeni Teknolojiler Grubu Dünya Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Ayşegül İldeniz, 2016 yılında New York borsasında işlem gören ve 26 milyon kullanıcısı ile Amerikan akıllı enerji pazarının yarısını elinde bulunduran Silver Spring Networks Şirketi'ne COO olarak katilmis, akıllı şehirler konusundaki programları Chicago, Singapur, Paris, Kopenhag, Dubai gibi şehirlerde uygulamıştır. Ildeniz, halen Eczacibasi Toplulugu; Vestel A.S; ve Zorlu Enerji A.S.de Yonetim Kurulu Uyesi olarak gorev yapmaktadır.

2015 yılında ABD’nin en prestijli yayınlarından Fast Company tarafından “Dünyanın en yaratıcı ilk 100 kişisi” ve TOA (Turks of America) tarafından Amerika’nın en etkili 3. Türk kadını, Turkiye’de ise Dünya Gazetesi tarafından 2004’te “Yılın Bilişim Kadını”, 2006’da “Yılın Kadın Yöneticisi” seçilen İldeniz; halen TÜSİAD Silikon Vadisi Network Başkanı ve Turkish Philanthropy Funds Yönetim Kurulu üyesidir. 


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle