Brand Week Istanbul

Ayşegül Gülşen Smith

person1Ayşegül Gülşen Smith

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

Yer Aldığı Konuşma, Workshop ya da Etkinlikler

2 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Ayşegül Gülşen Smith 1978’de İstanbul’da doğdu. Saint-Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde sürdürdü.

 

2004 yılında Université Robert Schuman’dan (Université de Strasbourg) Avrupa Birliği Kamu Politikaları alanında master derecesi aldı. Kariyerine Avrupa Birliği’nin (AB) başkenti Brüksel’de başlayan Gülşen Smith, önde gelen düşünce kuruluşlarından Center for European Policy Studies’de (CEPS) çalıştı. Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu ve Dünya Bankası Brüksel Ofisi’nde yaptığı stajlarla AB alanında uzmanlaşan Gülşen Smith, 2005-2007 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Brüksel Ofisi Direktörü olarak görev yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri için Brüksel’de staj programı başlatan Gülşen Smith, üniversite adına İstanbul ve Brüksel’de AB panelleri düzenledi.

 

2008 yılında Washington’a yerleşen Gülşen Smith, 2009-2011 yıllarında ABD Savunma Bakanlığı’nın “Foreign Media Analysis” adlı projesinde Türkiye uzmanı olarak görev yaptı. İki yıl boyunca Pentagon ve ABD Dışişleri Bakanlığı’na günlük ve haftalık medya raporları hazırlayan Gülşen Smith kariyerine medya sektöründe devam etmeye karar verdi. 2012’de Amerika’nın Sesi Türkçe Yayın Bölümü’nde çalışmaya başladı. Amerika’nın Sesi’nde 9 yıl boyunca Uluslararası Yayıncı olarak görev yapan Gülşen Smith, “Gündem” adlı haftalık haber programını hazırladı ve sundu. Amerika’nın Sesi’nin televizyon programlarına, web sayfasına ve sosyal medya platformlarına özel söyleşiler, haberler ve çevirilerle katkı sağladı.

 

Kapsül Medya’nın kurucu ortakları arasında yer alan Ayşegül Gülşen Smith, Nisan 2021’de Kapsül Medya’nın CEO’su oldu.

“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle