Konuşmacı healing-academy

Adile Özdağ

Eczacı

Eczacı || Pharmacist

Adile Özdağ

Eczacı

0 sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

Tunceli’de dünyaya gelen Özdağ, Ankara Eczacılık Yüksek Okulu’ndaki eğitiminin ardından Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerini sürdürdü. Eczacılık yaptığı yıllarda yaptığı çalışmalar sonucu şekillendirmeye başladığı “Danışman Eczacı” rolünü benimsedi.

Meslek hayatı boyunca aktif olarak sivil toplum kuruluşlarında görev aldı, sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirdi. Rotary Kulübü’ne dahil olan ilk kadın Rotaryenler’den olan Özdağ, Guvernör Özel Yardımcılığı ve başkanlık görevini yürütmüş, uluslararası komisyonlarda yer almıştır.

1993 yılında Akmerkez Eczanesi’ni açmıştır. Aynı zamanda bir eğitim akademisi olarak nitelendirdiği eczanesini üniversitelerin eğitim programlarıyla entegre ederek 30 yıldır birçok serbest eczacı yetiştirdi. 2004 yılında Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği kurucu üyesi ve daha sonra başkanlık görevlerinde bulundu. Sağlık ve eczacılık alanındaki geliştirmeler için çeşitli meslek odaları ve sağlık bakanlığı komisyonlarında danışman olarak bulundu. 2015 yılında ARMENTE Danışmanlık ve Eğitim şirketini kurdu. Mentor eczacılar ve eğitimci kadrosuyla, eczacı, doktor, eczane teknisyenleri ve ilaç firmalarına çeşitli kişisel gelişim ve sektörel eğitimler vermekte ve organizasyonlar hazırlamaktadır. 

2015 yılında yayın hayatına başlayan ve Türkiye genelinde 5000 eczacı ve doktora ulaşan VIPHARMA dergisini tasarlayıp hazırladı. Eylül 2017 tarihinden itibaren ulusal gazetelere sağlık köşesini hazırlamaktadır.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle