Brand Week Istanbul

Acun Ilıcalı

Televizyoncu, İş İnsanı

person1Acun Ilıcalı

Televizyoncu, İş İnsanı

sonuç gösteriliyor

Özgeçmişi

NELER YAPIYOR?

Ali Acun Ilıcalı (doğum 29 May, 1969) televizyoncu, girişimci, uluslararası yapımcı ve iş insanıdır. Televizyon kanalları TV8 ve TV8,5’un sahibi, ABD, Meksika, Romanya, Macaristan, Brezilya, Kolombiya ve Yunanistan dahil dünyadaki pek çok ülkede prodüksiyon şirketleri bulunan, dünyanın önde gelen televizyon kanallarına prodüksiyonlar yapan ve çalıştığı kanallara yayın stratejileri geliştiren Acun Medya Grubu’nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Ayrıca, dünyadaki ilk spor ve reality’nin bir arada olduğu yarışma programı Exathlon’un format sahibidir.

 

Acun Ilıcalı’nın, spor muhabirliğinden medya patronluğuna kadar uzanan yaşam hikayesi hakkında belgeseller çekilmiş ve programlar yapılmıştır.

 

Bugüne kadar birçok farklı kategoride 1000’den fazla ödüle layık görülmüş ve yapılan anketler sonucunda son 15 yıldır defalarca Türkiye’nin en güvenilir ilk üç ismi arasında yer almıştır. 2018 yılında medya sektörünün dünyadaki en prestijli dergisi Variety’nin seçtiği medya ve eğlence sektöründe dünyadaki en etkili 500 iş insanı arasına girmiştir.

 

Ilıcalı, destek olduğu sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra kendi gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemde yer almıştır.

 

Acun Ilıcalı’nın medya sektöründeki başarılarına ek olarak; sağlık, kozmetik, dijital platformlar ve e-ticaret gibi sektörlerde de global çapta yatırımları bulunmaktadır.


“İletişim” başlığıyla ilgili içerikleri görüntüle