Sıfırdan Başlayıp Efsane Olmak: Baron John Bird, 9 Kasım’da Brand Week Istanbul’da! - Brand Week Istanbul

Efsaneler 6-10 Kasım’da Zorlu PSM’de…

 

SIFIRDAN BAŞLAYIP EFSANE OLMAK: BARON JOHN BIRD, 9 KASIM’DA BRAND WEEK ISTANBUL’DA!

 

Brand Week Istanbul’un “Legends”, teması, sıra dışı hikâyeleriyle fark yaratan konuşmacıları ağırlıyor. Bu sene efsaneler geçidine dönüşecek Brand Week Istanbul, evsizlikten gelip medya patronuna dönüşen ve kurduğu ağ ile dilencilere iş olanağı yaratan Baron John Bird’ü 9 Kasım’da “Legends of Creativity” gününde ağırlıyor.

 

Hırsız, evsiz, hapishane mahkûmu. Şimdilerdeyse medya patronu…

 

Yoksulluk içinde büyüyen, koruyucu aile tarafından yetiştirilen, bir zamanlalar sokakta yaşayan Baron John Bird, kurucusu olduğu “The Big Issue” dergisiyle Birleşik Krallık’ın en güçlü sosyal kurumlarından birini yaratmış oldu.

 

 “Evsizlik denen şey olmasaydı bugün hâlâ evsizdim.”

 

Baron John Bird’ün 1991 Eylül’ünde yayın hayatına başladığı “The Big Issue” dergisi sadece evsizler tarafından satılıyor ve onlara gelir olanağı sağlıyor. Dergi İngiltere’nin dışında Avustralya, Japonya, Güney Afrika, Güney Kore, Namibya, Kenya, Tayvan ve Malawi’de de evsizlerin hayatında fark yaratıyor.

 

Okuma yazmayı 16 yaşında hapishanedeyken öğrenen, cesaretini “kaybetmeye hazır olmak”tan alan Baron John Bird, sıfırdan başlayarak Lordlar Kamarası’na uzanan başarı öyküsünü Birleşmiş Milletler Genel Merkezi, Buckingham Sarayı gibi durakların ardından Brand Week Istanbul’da paylaşacak.

 

Brand Week Istanbul’un diğer efsane konuşmacıları:

 

Brand Week Istanbul’un biletleri www.biletix.com üzerinden satışta! Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için:  https://brandweekistanbul.com  

 

 

Bilgi için:

PRO İletişim Danışmanlığı                                            

0212 292 25 80

 

İdil Akın                idil@proiletisim.com

Serap Denk            serap@proiletisim.com

İnci Şirin                    inci@proiletisim.com

Taner Turna               taner@proiletisim.com

Büşra Soydemir        busra@proiletisim.com