Portfolyo Buluşmaları

Portfolyo Buluşmaları 1

Brand Week Istanbul ev sahipliğinde, Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan Portfolyo Buluşmaları, geleceğin yaratıcı tasarımcılarının sektörün usta isimleriyle bir araya gelmesini sağladı.

Bu yıl ikinci kez gerçekleşen etkinlikte ise üç gün boyunca düzenlenen altı oturumda, 3.ve 4. sınıfta öğrenim gören tasarım bölümü öğrencileri ve junior art direktörler, çalışmalarını sektörün yaratıcı profesyonellerine sunma fırsatı yakaladı.

Portfolyo Buluşmaları’na katılan tasarımcılar aynı zamanda Brand Week Istanbul’daki oturumlara öğrenci kategorisinde katılma şansı elde etti.

2019 Mentorları

 • Alemşah Öztürk, 4129Grey’in Chief Happiness…
  ALEMŞAH ÖZTÜRK

  ALEMŞAH ÖZTÜRK

  4129Grey Chief Happiness Officer

  Alemşah Öztürk, 4129Grey’in Chief Happiness Officer’i, 41?29! 2007 yılında kurdu. İlk 5 yılında Türkiye’nin en başarılı ve ödüllü dijital reklam ajansı haline gelen 41?29!, bu başarıları sayesinde WPP’nin dikkatini çekti ve 2012 yılında WPP  network’ünün bir parçası haline geldi.

  41?29!’u kurmadan önce sektörde 2 farklı ajans kuran, 24 yaşında Türkiyenin en genç kreatif direktörü ünvanını alan ve fark yaratan projelere imza atan Öztürk,  20 yıldır ajanslarıyla ürettiği işlerle dünyanın en önemli yaratıcılık yarışmalarında, özellikle Cannes Lions, Clio ödülleri, D&AD, Webby ödüllerinde başarılarıyla ses getirdi. Bu global yarışmalarda, özellikle Cannes Lions’da jurilik göreviyle de Türkiye’yi temsil etmiştir.

  Özellikle sosyal medyayı çok aktif kullanan Öztürk, 250.000 twitter takipçisine, pazarlama ve dijital iletişim, şirket kültürü ve dijital transformasyon konusunda yazdığı yazılarla ulaşmaktadır.

  Son 15 yıldır TEDx’de dahil, ulusal ve uluslararası bir çok farklı organizasyonda konuşmalar yapan Öztürk, yazılarını http://medium.com/@alemsah sayfasında toplamaktadır.

  Amerikan başkan yardımcısı Joe Biden tarafından Türkiye’nin örnek girişimcilerinden gösterilen Alemşah Öztürk, genç girişimcilerle yakın çalışmalarını sürdürmekte ve onlara akıl hocalığı yapmaktadır.

  Aktif bir girişimcilik hayatı yanısıra son 4 – 5 yıldır melek yatırımcı olarak Türkiye’nin girişimcilik ruhunu geliştirmeye çalışmaktadır. Mayıs 2015 itibariyle 41?29! ve GREY Türkiye ofisleri Alemşah Öztürk’ün yönetimi altında birleşmiş, yeni nesil tamamen entegre bir ajans yapısı ile markalara uçtan uça iletişim stratejileri ve çözümleri sunmaktadır.

  Alemşah Öztürk, Kabataş Erkek lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur.

  Kreatif projelerle çalışmadığı ve danışmanlık yapmadığı zamanlarda, yeni kitabını bitirmeye çalışmakta, farklı yerli ve yabancı dergiler için yazı yazmakta ve hala oyun oynamaktadır.

 • 1980’de doğdu.İngiliz Dili ve Edebiyatı…
  ALİ MUSA PAÇA

  ALİ MUSA PAÇA

  Punch, Kurucu ve Kreatif Direktör

  1980’de doğdu.

  İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu.

  2007’de rabarba’yı, 2013’te Punch’ı kurdu.

  2014’te oğlu Uzay’ın iki yapımcısından biri oldu.

  Arada ödüller aldı, çok kötü gitar çaldı, bir de boks yaptı.

  Halen ressamların çizebilen işsizler olduğuna inanıyor.

   

 • Anadolu Üniversitesi Grafik Tasarım…
  ARKIN KAHYAOĞLU

  ARKIN KAHYAOĞLU

  TBWA Istanbul Kreatif Direktör

  Anadolu Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümünden mezun oldu.

  Kariyerine 2002 Yılında Leo Burnett’te Başladı. Devamında Frög, Grey ve Alametifarika’da Kreatif Group Head olarak devam etti.

  2014 yılında TBWA\İstanbul kadrosuna Kreatif direktör olarak katıldı. Nike, P&G, Unilever, Henkel, Yandex, Garanti Bankası, HSBC, Akbank, BMW, Nissan, Ülker, Turkcell, Türk Telekom ve Ikea gibi bir çok ulusal ve uluslararası marka ile çalıştı.

  Felis, Kırmızı, Kristal Elma, Golden Drum, Epica, Dubai Lynx, Effie ve Cannes Lions gibi yarışmalarda ödüller kazandı.

 • 1975 İstanbul doğumlu.Marmara Üniversitesi…
  BAŞAR BELLİSAN

  BAŞAR BELLİSAN

  Tribal Worldwide İstanbul Ajans Başkan Yardımcısı & Yaratıcı Yönetmen

  1975 İstanbul doğumlu.

  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu.

  Reklamcılığa 1999 yılında Ajans Ultra’da sanat yönetmeni olarak başladı. Total ve Rafineri’de çalıştıktan sonra Trafo’nun kuruluşunda yer aldı.

  2002 yılında Manadigital’i kurdu. Birçok büyük markaya hizmet veren Manadigital Türkiye’nin önde gelen dijital ajanslarından biri haline geldi.

  Manadigital’in DDB Grubu’yla birleşmesiyle 2009 yılından itibaren Tribal Worldwide İstanbul’un yaratıcı yönetmeni oldu.

  Effie, Kristal Elma, Mixx Awards, Altın Örümcek gibi yarışmalardan birçok ödül sahibi.

 • İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi…
  BERKAY ÖZAY

  BERKAY ÖZAY

  MullenLowe Istanbul Yönetici Yaratıcı Yönetmen

  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Berkay Özay, 2007 yılında Reklam Yazarı olarak çalışmaya başladı.

  Sanart ve Gram İstanbul’un ardından 5 yıl boyunca Medina Turgul DDB’de reklam yazarlığı yaptı. Ardından 3 yılı aşkın bir süre TBWA’de Yaratıcı Grup Başkanı olarak görev aldı.

  2018 yılının Ocak ayında MullenLowe İstanbul ekibine katılan Berkay Özay, kariyerine Yönetici Yaratıcı Yönetmen olarak devam ediyor.

   

 • 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul…
  BURÇAK GÜNSEV 

  BURÇAK GÜNSEV 

  Wanda Digital Ajans Başkanı 

  1978 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi  VCD (Görsel İletişim Tasarımı) bölümünün ilk mezunlarından oldu.

  Reklamcılık kariyerine 2000’de kurduğu ilk ajansı Grafitürk ile başladı. 2006 yılında dijital dünyanın reklam sektöründeki yerini öngörerek, şu anda yönetici ortağı olduğu Wanda Digital reklam ajansını kurdu.

  Wanda Digital, sektöründe lider bir çok global ve yerel markalar ile çalışarak, 200’ün üzerinde ödül kazanmıştır. 2015 yılında WPP’nin ajans grubu J. WalterThompson Company ile bir ortaklık gerçekleştirerek, networkün bir parçası haline geldi.

  iş dünyasındaki en başarılı kadınları onurlandırmak üzere gerçekleştirilen “Women to Watch” kapsamında, 2016’nın fark yaratan 10 kadını arasında gösterildi.

  Burçak Günsev, dijital dünyanın ilerleyişi üzerine seminer, konferans ve eğitimler vererek gençlerin sektöre kazanılmasına destek vermeye devam ediyor.

 • Rafineri, Alametifarika gibi reklam ajanslarında…
  CAN DAĞLI

  CAN DAĞLI

  Owner, Designer & Artist Flama Artworks

  Rafineri, Alametifarika gibi reklam ajanslarında uzun süre yürüttüğü sanat yönetmenliği görevinin ardından kendi tasarım stüdyosu Flama Artworks’ü kurarak çalışmalarını kreatif direktör, tasarımcı ve illüstratör olarak sürdürmeye başlamıştır.

  Stüdyosunda marka kimliği, tipografi ve illüstrasyon gibi işlerin yanı sıra el üretimi tabela, duvar boyamaları ve geniş bir palete yayılan sanat çalışmaları da yaratmaktadır.

  Tasarım ve sanat çalışmaları yoğun olarak retro kültür, yazı tipleri, müzik, sembolizm ve grafik sanatların göstergesel geçişliliğinden yararlanan Can Dağlı geçtiğimiz yıllar içinde ulusal ve uluslararası bir çok ödül kazanarak çok sayıda atölye ve ustalık sınıfı da düzenlemiştir.

  Can Dağlı, 2015 yılında kurulan Krüw Sanatçı Kolektifi’nin bir üyesidir.

 • Türkiye’de reklamcılığı şekillendirecek…
  CAN FAGA

  CAN FAGA

  Publicis Groupe ECD

  Türkiye’de reklamcılığı şekillendirecek 10 kreatif arasında gösteriliyor.

  Sırasıyla Ogilvy, McCann, Rafineri, DDB&Co. ve Lowe’da çalışan Faga, son üç senedir Publicis Istanbul’un Yönetici Kreatif Direktörülüğünü üstlenmiş durumda.

  Dubai Lynx, Eurobest ve Cannes Lions’ta juri üyesi olarak görev alan Can Faga’nın Cannes aslanları başta olmak üzere, yurtiçi ve dışında ödüllerden yana iyi bir mal varlığı bulunuyor.

 • 1980 yılında İstanbul'da doğdu.Lisans…
  CHRISTOPHER ÇOLAK

  CHRISTOPHER ÇOLAK

  Kreatif Grup Başkanı – I Mean It, GMK Üyesi

  1980 yılında İstanbul’da doğdu.

  Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Grafik Tasarım bölümünde tamamladı.

  Ajans Ultra, UltraRPM, Manajans/JWT ajanslarında sanat yönetmeni olarak çalıştı.

  GMK ve Kristal Elma’da çeşitli ödüller aldı.

  2011 yılında Typo Berlin’de, 2012 yılında ATypI Hong Kong’da ve 2013 yılında Sofia Design Week’te konuşmacı olarak yer aldı. Çeşitli üniversitelerde workshop’lar ve sunumlar gerçekleştirdi.

  2002-2016 yılları arasında İKSV, Timeout İstanbul, Clubintro.com, Basatap, Radikal Hayat vb. süreli ve online yayınlarda müzik yazarlığı ve editörlük yaptı.

  Dulcinea, Otto, Balans, Indigo, Salon İKSV gibi mekanlarda Apparat, Phon(o), Martin Eyerer, And Vaz, Brandt Brauer Frick gibi isimlerle birlikte DJ’lik yaptı. 2005-2016 yılları arasında Dimano.fm’de ‘Fraktal’ isimli programı hazırlayıp sundu.

  2003 yılından beri Açık Radyo 94.9’da ‘Login’ isimli programı hazırlayıp sunuyor.

  Okan Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak yer aldı. Halen Işık Üniversitesi’nde ve Bilgi Üniversitesi’nde tasarım ve tipografi dersleri veriyor. I Meant It reklam ajansında yaratıcı grup lideri olarak çalışmayı sürdürüyor.

 • Bilgi Üniversitesi’nde burslu Reklamcılık…
  EMRAH KARPUZCU

  EMRAH KARPUZCU

  Co-Founder/Executive Creative Director, Muhabbet

  Bilgi Üniversitesi’nde burslu Reklamcılık okurken, ikinci sınıftan itibaren reklam yazarı olarak çalışmaya başladı.

  7 yıl Alice BBDO’da Reklam Yazarı, 9 yıl Alametifarika’da Creative Director ve Executive Creative Director olarak görev yaptı.

  50’den fazla global ve yerel marka için çalıştı. Ödüller aldı, aldırdı. Global ve yerel ölçekte ses getiren, dönüm noktası yaratan işler yaptı.

  2015 Haziran’da ortağı Kenan Ünsal’la Muhabbet’i kurdu.

 • Ankara Üniversitesi’nde Gazetecilik…
  ERTUĞ TUĞALAN

  ERTUĞ TUĞALAN

  Medina Turgul DDB Yönetici Kreatif Direktör

  Ankara Üniversitesi’nde Gazetecilik okudu.

  Kariyerine 2006’da reklam yazarı olarak başladı.

  Bu yıllarda çektiği belgesellerle yönetmenlik dalında Altın Portakal, Altın Koza gibi ödüller kazandı. Belgeselleri yurt içi ve yurt dışı film festivallerinde gösterildi.

  2008’de Medina Turgul DDB’de reklam yazarı olarak çalışmaya başladı. 2011’de Rafineri’de kısa bir süre çalıştıktan sonra Concept’e geçti. Burada güzel ve unutulmaz 5 yıl geçirdikten sonra Medina Turgul DDB’ye Kreatif Direktör olarak geri döndü.

  Cannes Lions, London International Awards, Epica, Eurobest, Golden Drum, Kristal Elma, Felis ve diğer ulusal yarışmalarda ekip arkadaşlarıyla birlikte sayısını hatırlayamadığı kadar ödül aldı.

  New York Festivals, Kristal Elma, Felis, Kırmızı gibi yarışmalarda jürilik yaptı.

  Halen Medina Turgul DDB’de Yönetici Kreatif Direktör olarak kariyerine devam ediyor.

 • 1983 yılında Bulgaristan'da doğdu.Marmara…
  ERVİN ESEN

  ERVİN ESEN

  Kurucu, Tasarımcı – HaritaMetod, GMK Üyesi

  1983 yılında Bulgaristan’da doğdu.

  Marmara Üniversitesi GSF Grafik Tasarım Bölümünden ikincilikle, Kingston University London’daki yüksek lisansından birincilikle mezun oldu.

  Kariyeri boyunca B!G, Ajans Ultra, Draught UK gibi çeşitli reklam ve tasarım ajanslarında çalıştı. Aksigorta, Ülker, Türk Telekom, Doğadan gibi markalara işler üretti.

  İngiltere’de Pixies ve Lush gibi rock gruplarının tasarımlarını hazırlayan Vaughan Oliver ile birlikte çalışarak This Mortal Coil, Cocteau Twins ve Modern English için albüm kapakları tasarladı.

  2012 yılında HaritaMetod Tasarım Stüdyosunu kurdu. O günden bu güne geçen 7 yılda ekibiyle 60’ın üzerinde kişi ve kuruluşa kurumsal kimlik tasarladı. Kültürel posterlerden ambalaj tasarımlarına kadar geniş bir yelpazede işler üretti, ödüller kazandı.

  Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Yönetim Kurulu Yedek Üyesi olan Esen, evli ve bir çocuk babasıdır.

 • Esen Karol, Fulbright bursuyla New York Pratt…
  ESEN KAROL

  ESEN KAROL

  Manifold'un Kurucusu, Grafik Tasarımcı

  Esen Karol, Fulbright bursuyla New York Pratt Institute’da aldığı iletişim tasarımı yüksek lisans eğitimini, okunaklılık/okunabilirlik sorunsalına yoğunlaşan teziyle tamamladı.

  2003–2012 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi VCD bölümünde tipografi ve yayın tasarımı dersleri verdi. Arter için tasarladığı iki kitap, Design Observer ve AIGA tarafından gerçekleştirilen “50 Books | 50 Covers” yarışmalarında yılın en iyi tasarlanmış 50 kitabı arasına seçildi: Taşlar Konuşuyor (2013) ve Aynadan İçeri (2014). Halen 1996’da kurmuş olduğu tek kişilik tasarım atölyesi “Esen Karol Tasarım Ltd”de çalışmakta ve 14 Temmuz 2016’da yayına geçmiş olan çevrimiçi yayın projesi Manifold’a ağırlık vermektedir.

 • 1979 yılında İstanbul’da…
  KEREM KANIK

  KEREM KANIK

  Ajans Kurucu Ortağı, Titrifikir

  1979 yılında İstanbul’da doğdu.

  Reklamcı olmaya karar verdiğinde henüz 14 yaşındaydı.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu olan Kerem Kanık, kariyerine 2004 yılında Alametifarika’da metin yazarı olarak başladı.

  Daha sonra aynı ajansta 2010 yılına kadar Kreatif Direktör olarak görev aldı.

  Burada Turkcell, Garanti Bankası, Ülker, Pınar, Pepsi, Toyota ve Digiturk markalarından sorumluydu.

  2010 yılında Alametifarika’dan ayrılan Kanık, Yönetici Kreatif Direktör olarak Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi’de çalışmaya başladı.

  Burada da Eti, Sütaş, Vestel, Kia, Kent ve Uludağ markalarının yaratıcı süreçlerinden sorumlu olan Kanık, Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi’deki serüvenini 2013 yılında noktaladı.

  Alametifarika’dan beri birlikte çalıştığı Cem Akar ile 2013 yılının Haziran ayında Titrifikir’i kurdu.

  Ekip arkadaşlarıyla birlikte Titrifikir’i, henüz 3.yılında Türkiye’nin en büyük bağımsız ajansları sıralamasında 6.lığa kadar taşıdı.

  Bugün Pepsi, Unilever, Ülker, Pınar, Lipton, Turkcell, Lay’s gibi markalar, Kerem Kanık’ın Titrifikir çatısı altında “Burada fikir patrondur” mottosuyla hizmet verdiği markalardan sadece bir kaçı.

 • 1957 doğumlu Hakkı Mısırlıoğlu,Devlet…
  HAKKI MISIRLIOĞLU

  HAKKI MISIRLIOĞLU

  HM Tasarım Ltd. - GMK üyesi

  1957 doğumlu Hakkı Mısırlıoğlu,Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Grafik bölümünden 1983 yılında master seviyesinde mezun oldu.

  1980 yılında kurucu ortağı olduğu Ultra’da 2018 yılına kadar yaratıcı yönetmen olarak çalıştı.

  Grafikerler Meslek Kuruluşu ve Reklamcılar Derneği yönetim kurullarında görev aldı.

  Grafik tasarım çalışmaları GMK sergilerinde,ekibinde yer aldığı reklam çalışmaları Kristal Elma, Kırmızı, Effie, Felis, Cannes, Epica gibi sektörel yarışmalarda ödüller ve finalistlikler kazandı.

  Kristal Elma, Felis ve Kırmızı ödüllerinde jüri başkanlığı ve üyelikleri, Cannes festivalinde jüri üyeliğinde bulundu.

  2017 yılı başında Ultra’daki hisselerini ortağı Faruk Kaptan’a devreden Mısırlıoğlu kendi tasarım şirketini kurdu.

 • 1973 doğumlu.İlkokul, lise ve üniversiteyi…
  KEREM ÖZKUT

  KEREM ÖZKUT

  Concept, Yönetici Kreatif Direktör

  1973 doğumlu.

  İlkokul, lise ve üniversiteyi alfabetik sırayla, Ankara, İstanbul ve Mersin’de okudu.

  BBDO, MedinaTurgul DDB, YR Reklamevi, rpm/Radar, gibi ajanslarda çalıştı.

  Canneslions, NY Festivals, Kristal Elma, Kırmızı, Felis gibi reklam festivallerinde jüri üyeliği yaptı.

  2009’dan beri Concept’te.

 • 1970 yılında İzmir’de doğdu.Dokuz…
  MERT KUNÇ

  MERT KUNÇ

  Indieistanbul Kurucu Ortağı

  1970 yılında İzmir’de doğdu.

  Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okurken, Y&R Reklamevi’nde yaptığı staj ile 1992 yılında İstanbul’a geldi. RPM/radar ve Üçüncü Kuşak’ta çalıştı.

  1999-2006 yılları arasında kendi ajansı Klinik’i kurdu.

  2006-2015 yılları arasında Alametifarika ve Medina Turgul DDB’de yaratıcı yönetmen olarak Türkiye’nin en büyük ve en önemli markaları için çalıştı. Bu döneme kadar birçok ulusal ve uluslararası yarışmada ödüller aldı, jüri üyeliği yaptı.

  2016 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu indieistanbul’da çalışmalarına devam eden Mert Kunç, evli ve iki çocuk babası.

 • Atelier Neşe Nogay’in kurucusu olan Neşe…
  NEŞE NOGAY

  NEŞE NOGAY

  Art Direktör, Grafik Tasarımcı – Atelier Nese Nogay, GMK Üyesi

  Atelier Neşe Nogay’in kurucusu olan Neşe Nogay Dupont, 1985 yılında İstanbul’da doğdu.

  Saint-Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra  Paris’te Ecole Intuit Lab’ın görsel İletişim bölümünden mezun oldu.

  Paris’te 6 yıl geçirdikten sonra, 2010 yılında İstanbul’a geri dönmeye karar verdi ve Galata’da butik yaratıcı bir stüdyo olan Atelier Nese Nogay’ı kurdu.

  Atelier NN Sanat ve kültür, moda, yeme&içme, güzellik&kozmetik dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki alanlarda kişiye özel ve tutkulu bir yaklaşımla tasarımlarına devam ediyor.

   

 • Onur Gökalp, Monroe Creative Studio Kurucu…
  ONUR GÖKALP

  ONUR GÖKALP

  Monroe Creative Studio Kurucu Ortağı ve Yaratıcı Yönetmeni

  Onur Gökalp, Monroe Creative Studio Kurucu Ortağı ve Yaratıcı Yönetmeni. GMK Yönetim Kurulu Başkanı Aynı zamanda reklam ve animasyon filmleri yönetmektedir.

  Monroe, İstanbul ve Londra ofisleriyle marka kimlikleri oluşturan ve geliştiren, etkinlik ve marka iletişimleri yapan interdisipliner bir yaratıcı ofistir.

  Onur, 2009-2013 yılları arasında aynı zamanda mezunu da olduğu Marmara Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde tasarım dersleri vermiştir.

  2010-2016 yılları arasında tüm dünyada 20 ülkede yer alan kamusal sanat ekinliği ART BY CHANCE Ultra Short Film Festival’in yaratıcı yönetmenliğini yapmıştır.

   

 • Aslında bilmeniz gereken tek şey, kendisiyle…
  SELİM ÜNLÜSOY

  SELİM ÜNLÜSOY

  Executive Creative Director - Ogilvy Istanbul

  Aslında bilmeniz gereken tek şey, kendisiyle işi olanların kariyerlerinin en iyi işlerini çıkarmaları için uğraştığı. Gerisi laf:

  Ogilvy İstanbul’un Yönetici Yaratıcı Yönetmenliğinin yanı sıra Avrupa İletişim Ajansları Birliğinin bir parçası olan EDCOM’un yönetim kurulu üyesi. Ogilvy İstanbul öncesinde Leo Burnett Moskova ve İstanbul, Lowe İstanbul ve DDB&Co.’da çalıştı ve ajansın Cannes Lions’da yılın en başarılı 3 ajansı olmasında önemli rol oynadı. Yerel ve global birçok markanın doğmasına, gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulundu.

  Selim’in çalışmaları Cannes Lions, Golden Drum, One Show, New York Festivals, London International Awards, Epica, Kristal Elma, Kırmızı gibi hem uluslararası hem de yerel festivallerde 60’dan fazla ödüle layık görüldü. Çalışmaları Beaux Art Magazine, Lüerzer’s Archive gibi birçok dergide yayınlandı. Ayrıca ulusal ve uluslarası yarışmalarda jüri üyesi olarak görev aldı.Farklı objeleri mat siyaha boyamanın dışında ajans ötesinde çeşitli dijital girişimler ve branding projeleriyle uğraşıyor.

 • ODISSEAS SEVSEVME

  ODISSEAS SEVSEVME

  Kreatif Direktör, Alametifarika

  1984 yılında İstanbul’da doğdum.

  Rum bir ailenin iki çocuğundan biriyim. Ana dilim Rumca yani aslında Yunanca. İlk okulu Kurtuluş Rum İlk Okul’unda okudum. Orta okul ve liseyi de Özel Fener Rum Lisesi’nde okudum. Lisede tiyatroyla uğraştım.

  İstanbul Şişli Terraki ve Yunanistan Selanik Belediyesi’nindüzenlediği tiyatro festivallerinde en iyi erkek oyuncu

  ödülünü aldım. Durum öyle olunca şansımı konservatuarda denedim. İşin sadece yetenekle bitmediğini de ilk defa orada öğrendim.

  Sonra hayalimdeki ikinci meslek olan reklamcılığı

  ön plana aldım. Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünü kazandım. 3. sınıfın sonunda

  Art Grup reklam ajansında çalışmaya başladım.

  İki sene orada çalıştıktan sonra daha

  büyük hedefler için DDB&CO

  İstanbul’a geçtim. Orada 5 ay kadar çalıştım.

  Çünkü hayallerimin ajansı

  Alametifarika’dan teklif gelmişti.

  2009’un Kasım ayında Alametifarika’ya geçtim.

  10 senedir de burdayım. Yazarlık, grup head’lik yaptıktan sonra son 3 yıldır da Ozan Özüm Özbey’le ajansın kreatif direktörlüğünü yapıyorum.

  Turkcell, Garanti Bankası, THY, Toyota, Domino’s, Ülker, Finansbank, Ziraat Bankası, Bonus,  başta olmak üzere yerel ve uluslararası birçok

  markaya hizmet verdim, hizmet vermeye de devam ediyorum.

   

 • Eskişehir’de Reklamcılık okuduktan sonra…
  OZAN ÖZÜM ÖZBEY

  OZAN ÖZÜM ÖZBEY

  Creative Director at Alametifarika

  Eskişehir’de Reklamcılık okuduktan sonra 2006’da frög’te iş başı yaptı.

  2009’da Alamatifarika’ya girdi.

  2016’dan itibaren Alamatifarika’da kreatif direktörlük görevini sürdürüyor.

 • 1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel…
  SELİN GÖMÜÇ

  SELİN GÖMÜÇ

  Kurucu – Selin Gömüç Tasarım Ofisi, GMK Yönetim Kurulu Üyesi

  1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nü bitirdi. 1997-1998 yılları arasında London Central Saint Martin’s School of Art and Design’da “İletişim Tasarımı”dersleri aldı.

  1996-2007 yılları arasında, çeşitli reklam ajanslarında sanat yönetmenliği yaptı.

  2007’de kurduğu kendi tasarım atölyesinde marka/kurum kimliği, ambalaj ve kitap tasarımları yapmaktadır.

  2016’dan bu yana GMK (Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu) yönetim kurulu üyesidir. İletişim tasarımı projelerine ek olarak video sanatı ile ilgilenmektedir.

  16. İstanbul Bienali paralel etkinlikler kategorisinde Memed Erdener ile açtığı “İstanbul’u Unutmak” sergisinde 3 dakikalık bir filmi bulunmaktadır.

 • Adanalı. İlkokul ve liseyi Mersin Toros…
  TAYLAN YAPICI

  TAYLAN YAPICI

  BLAB Kreatif Direktörü

  Adanalı. İlkokul ve liseyi Mersin Toros Koleji’nde bitirdi. ODTÜ’de mühendislik okuduktan sonra girdiği Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nden mezun oldu, Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı.

  Ankara’da birtakım heyecanlı ancak başarısız girişimlerin ardından, kısa süreli Movida Plus Map, TBWA/ISTANBUL, Kangaroo reklam ajanslarında; uzun süreli de TAYFA&WDO ya da değişen ismiyle BIG’de reklam yazarlığı ve yaratıcı grup başkanlığı yaparak birçok markaya hizmet verdi.

  Halen kurucu ortağı da olduğu BLAB’da yaratıcı yönetmen olarak bir şekilde hayatına devam etmektedir.

 • Mezun olduğu Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik…
  UĞURCAN ATAOĞLU

  UĞURCAN ATAOĞLU

  Alametifarika, Kurucu, Yönetici Kreatif Direktör

  Mezun olduğu Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü’nde öğretim üyesidir. Meslek hayatının 25. yılında bugüne kadar yaptığı işlerden oluşan “Yirmibeş Kuruşluk Kitap” isminde arşiv kitabı, “How Are You Bob?” isminde deneme kitabı, “100 Soru Yüz Cevap” isminde illüstrasyon kitabı ve “Dedem Mehmet Rıfat” isminde mikro tarih kitabı yayınlandı.

 • Haliç Üniversitesi Grafik Tasarım…
  ÜMİT TAŞLI

  ÜMİT TAŞLI

  Kreatif Direktör, Manajans

  Haliç Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden burslu olarak mezun oldu. Kariyerine 2008’de Ajans Ultra’da sanat yönetmeni olarak başladı.

  Sonrasında sırasıyla Ddb&Co, TBWA\Istanbul, Team Red (Y&R) çalıştı.

  6 yıldır da Manajans/JWT bünyesinde çalışmakta.

  Kariyeri boyunca ağırlıklı olarak GSM ve global markalarla çalıştı. Vodafone, Turkcell, gnçtrkcll, Rexona, Axe, Clear, Elidor, Signal markalarına ekibiyle birlikte değer kattı. Hem de gerçek işlerle yerli yabancı birçok yarışmada ödül almasına katkı sağladı.

   

 • 1984 İstanbul doğumlu Volkan Ölmez, İstanbul…
  VOLKAN ÖLMEZ

  VOLKAN ÖLMEZ

  Kurucu, Kreatif Direktör-Fol Studio, GMK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

  1984 İstanbul doğumlu Volkan Ölmez, İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü mezunu.

  GMK başkan yardımcılığının yanı sıra, Işık ve Kadir Has Üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

  Tasarım çalışmalarına Fol tasarım stüdyosunda devam ediyor.

 • İstanbul Üniversitesi İletişim…
  YAŞAR AKBAŞ

  YAŞAR AKBAŞ

  Kurucu Ortak, Ajans Başkanı Happy People Project

  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu.

  Gazeteci olarak geçirdiği birkaç yılın ardından reklam sektörüne girdi. 12 yıl boyunca Yönetici Yaratıcı Direktör/Başkan Yardımcısı olarak hizmet verdiği Leo Burnett’i Türkiye’nin en yaratıcı ajanslarından biri haline getirdi.

  2011 yılında sektörün farklı bir bakış açısına ihtiyacı olduğunu düşünerek Happy People Project’i kurdu.  Global Effie Endeksi’ne göre Avrupanın  5.nci, Türkiye’nin de “En Etkili Bağımsız Ajansı” seçilen Happy People Project ürettiği işler ve büyüklüğü ile bugün ülkenin en önemli bağımsız ajanslarından birisi..

  Yaşar Akbaş bugüne kadar Türkiye’nin en önemli markalarına çok sayıda ikonik kampanyalar yaptı, “Çook Çalışmam Lazım Çook/ALO!”, “Çocukta Yaparım Kariyerde/ORKİD”, “Tavukçuzade Niyazi Paşa/McDONALDS”, “Gençken Yapılacak 100 Şey GNÇTRKCLL”, “100 TL Ver, 125 TL al/BES”, “Futbol Makinası/ZİRAAT BANKASI”, “The New Big/ FORD TRUCKS”, “Aa, Hulusi Baba!/ZİRAAT BANKASI” gibi çok sayıda işi hafızalara kazındı.

  Kristal Elma, Effie, Cannes Lions, London International, ADDY, Epica, Golden Drum gibi ulusal ve uluslararası yarışmalarda 200’den fazla ödül kazandı. Cannes Lions, Clio, New York Festival, Kristal Elma gibi önemli yarışmalarda jüri üyeliği ve başkanlığı; Reklamcılar Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği yaptı.

  Bilgi Üniversitesi’nde yaratıcılık dersleri verdi.

  Hâlâ kariyerinin en parlak fikrini bulmaya çalışıyor.

2019 Portfolyo Buluşmaları

Portfolyo Buluşmaları 30
Portfolyo Buluşmaları 31
Portfolyo Buluşmaları 32
Portfolyo Buluşmaları 33
Portfolyo Buluşmaları 34
Portfolyo Buluşmaları 35
Portfolyo Buluşmaları 36
Portfolyo Buluşmaları 37
Portfolyo Buluşmaları 38
Portfolyo Buluşmaları 39
Portfolyo Buluşmaları 40
Portfolyo Buluşmaları 41

Tanıtım Kiti

Dokümanı indirmek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.