Türkiye pazarlama ve iletişim endüstrisini dünyanın en yaratıcı isimleri, fikirleri ve işleriyle buluşturmayı hedefleyen Brand Week Istanbul, bu sene yine dev bir organizasyonla 6-10 Kasım’da 5. kez gerçekleşecek.

İstanbul’u, sahip olduğu büyük potansiyelle bir yaratıcılık üssü olarak konumlandırmak isteyen Brand Week Istanbul, fikirleri ve markalarıyla değişim yaratmak isteyenlere ilham vermeyi amaçlıyor.

İlk olarak 2013 yılında düzenlenmeye başlayan Brand Week Istanbul’da geride kalan 4 yılın satır başlarını birlikte hatırlayalım…

2013
Hikâyesine 2013 yılında Çırağan Sarayı’nda başlayan organizasyon, pazarlama ve marka dünyasındaki profesyonellerin büyük ilgisiyle karşılandı. Brand Week Istanbul, henüz ilk yılında Felix Baumgartner, John Grant ve Al Ries gibi isimlerle katılımcılarına ilham verdi. Etkinliğe 7500’den fazla kişi katıldı, organizasyon kapsamında 3 ödül töreni düzenlendi.

2014
Bir sonraki yıl 12 ülkeden 58 konuşmacı ve 9 bine yakın katılımcıya ev sahipliği yapan organizasyon bu kez Martha Stewart, Sir John Hegarty, David Aaker gibi alanında ikon isimler ile vizyonunu daha da geliştirdi.

2015
Organizasyon 2015’te de bir önceki yılın üzerine koyarak büyümeye devam etti. 144 konuşmacısı 15 bine yakın katılımcısıyla, ödül törenleri, sergileri, kitap imzaları ve sektörün beklentilerine cevap vermek amacıyla oluşturulan networking buluşmaları ve workshop’larıyla alanında lider ve aranan bir etkinlik haline gelen Brand Week Istanbul, Robert Cialdini, Luke Sullivan gibi yaratıcı dünyanın en önemli isimlerini ağırladı. Ayrıca ülkemizin en popüler isimleri Cem Yılmaz, Erdil Yaşaroğlu, Serdar Erener, Acun Ilıcalı gibi yaratıcılar da ilham veren konuşmalarıyla Brand Week Istanbul sahnesinde boy gösteri. Üniversite öğrencilerine özel Brand Academy Day’i yaratan etkinlik, pazarlama ve marka dünyasına adım atmak isteyen gençlere vizyon sağladı.

2016
Brand Week Istanbul geçen sene yine etki alanını büyüterek özel akademik dersleriyle, workshop ve networking buluşmalarıyla sektörün en çok ilgi gören etkinliği oldu. Her sene olduğu gibi Felis, Lovemarks ve Women to Watch ödül törenleriyle sektörün başarılı iş ve isimlerini onurlandırmayı kendine görev bilerek sektöre değer ve anlam kattı.

VE ŞİMDİ
Brand Week Istanbul, bu yıl da sektörü geliştirme ve ona değer katma vizyonu doğrultusunda büyümeye devam ediyor. “Legends” teması ile gerçekleşecek organizasyon, sektörün alanındaki efsanelerini ağırlayacak. Iron Maiden’ın vokalisti Bruce Dickinson, Apple’ın efsanevi kreatif direktörü Ken Segall, tasarım dünyasının rockstarı ve 2 Grammy ödüllü Stefan Sagmeister gibi isimler bu sene Zorlu PSM’de 6-10 Kasım’da katılımcılarına ilham verecek. Brand Week Istanbul, alışıldığı üzere bu yıl da ana sahnelerde gerçekleşen oturum ve sunumların yanı sıra sektörün ihtiyacına yönelik eğitimler, ödül törenleri ve canlı performanslara da ev sahipliği yapacak.

 

Etkinliğe dair tüm detaylara www.brandweekistanbul.com adresinden ulaşabilir, Brand Week Istanbul’da yerinizi şimdiden ayırabilirsiniz.