21. yüzyıl; toplumun, iletişim araçlarının, tüketim ve üretim modellerinin hızla dönüştüğü, geleneksel eğilimlerin yapay zekâ, makine öğrenimi, dijitalleşen yeni medya gibi etkenlerle sarsıldığı, alışılmış eğilimlerin sorgulandığı bir çağ olarak başladı. Pandemi ile birlikte ekonomide, toplumsal sağlıkta, eğitimde kısacası yaşam alanlarının neredeyse tamamında gerçekleşen dönüşüm yüksek bir ivme kazandı. Güncel trendler ve global eğilimler doğrultusunda hayatın seyri yeni bir perspektifle mercek altına alınmalı.

Brand & Trends sahnesinde, derinlikli analizler, yeni iş modelleri ve yaratıcı sektörlere dair güncel öğretiler yer alacak. İş dünyasının ve akademinin uzman isimleri, detaylı sunumlar ve atölye çalışmaları, seminerler ve soru & cevap seanslarıyla katılımcılara başarılı vaka örneklerini bütün teknik boyutlarıyla sunacaklar.

Şartların belirlediği koşullar altında iletişimde yaratıcılığı hâkim kılmak üzerine, MullenLowe Group UK, CCO’su Jose Miguel Sokoloff, hayatın birçok alanında kadın temsiliyetinin yükselmesine rağmen pazarlama dünyasında kadınlara yönelik iletişimin hâlâ yerinde saydığını savunan ve bu savlarını yüzlerce kadınla yaptıkları araştırmaya dayandıran Jane Cunningham ve Philippa Roberts, dijital karbon ayak izimize dair verilerin kimin elinde ve nasıl yönetildiğine dair eleştirel bir bakış geliştiren ve büyük verinin olumsuz kullanıma karşı yeni bir kamusallık öneren Prof. Renata Salecl, belirsizlik içinde yol alan organizasyonların inovasyona yönelik çalışmalar yapabilmesi için yeni bir model geliştiren Matt Wade, ne zaman tüketici, ne zaman vatandaş, ne zaman seçmen olduğumuzu masaya yatırarak alt kimlikler üzerine yaptıkları incelemeyi detaylandıracak olan Mehmet Ali Çalışkan ve İhsan Özçıtak, Brand&Trends sahnesinde olacak isimlerden bazıları.

10-11-12 Kasım tarihleri arasında, Zorlu PSM’de hem sahneden hem de dijitalden pazarlama iletişiminden sürdürülebilirliğe, yapay zekâdan markaların dijital performansına kadar gündemi ve geleceği belirleyen birçok konu, Brand&Trends sahnesinde Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen uzmanları tarafından ele alınacak.